Alp TvGündemİlçelerOrduSiyasetÜnye

ARGAN: “2023’TE CUMHUR İTTİFAKI TEREDDÜTÜSÜZ KAZANACAKTIR”

Ak Parti Ünye İlçe Başkanı Kenan Selim Argan, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıkladığı 2023 seçim takvimine yönelik yaptığı değerlendirmede Ünye teşkilatı olarak her an seçim olacakmış gibi hazır olduklarını, hiç seçim olmayacakmış gibi de hizmet gayretinde olduklarını ifade etti. Argan, erken seçim iddialarını “Muhalefet görevini yapıyor” şeklinde yorumladı.

Enflasyon ve piyasadaki artışları değerlendiren Argan, bu sıkıntıların hükümetin çalışmaları sayesinde kısa sürede çözüleceğine inandığını ifade etti.

 

“2023 Seçimlerine Hazırız”

Ak Parti Ünye İlçe Başkanı Kenan Selim Argan, 2023 Haziran ayına giden süreci şöyle yorumladı:

“Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemimizin en önemli kazanımlarından biri de seçimlerin 5 yılda bir yapılması idi. Eskiye bakıldığında farklı aralıklarda seçimler yapıldığını görüyorduk. Sayın Genel Başkanımız ve Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın dediği gibi seçimler 2023 Haziran ayında yapılacaktır. Tabi muhalefet görevini yaparak her zaman erken seçim isteyecektir. Ama Cumhurbaşkanımız net bir şekilde seçimlerin tarihini ifade etmiştir. Bizler Ünye teşkilatı olarak yarın seçim olacakmış gibi çalışmalarımızı yapıyoruz ve hazırız. Geçmişten geleceğe baktığımızda Ak Parti olarak her zaman bu aziz milletin yanında olduk. Cumhurbaşkanımız yarın seçim derse de hazırız, hiç seçim olmayacakmış gibi de 2023 Haziran ayına kadar yine çalışacağız.”

 

“Ekonomideki Sıkıntıları Hep Birlikte Bertaraf Edeceğiz”

Argan, birlik ve beraberlik mesajı verdiği açıklamasında, enflasyonun kontrol altına alınmasına yönelik çalışmaların da var olduğuna dikkat çekerek bu ülkenin ekonomi altında ezilmeyeceğini söyledi.

Argan şöyle konuştu:

“Enflasyon anlamında yaşadığımız sıkıntılar tabi var. Bu dünyanın her tarafında olan bir şey. Aziz milletimiz iktidarımızın döneminde ülkemizin ne kazanımları olduğunu da gayet iyi görüyor. Adalet ve Kalkınma Partisi atacağı adımlarla bundan sonra daha iyilerini yapacaktır. Bakanlarımızı, bürokratlarımız ve yetkili kurumlarımızın enflasyon ve piyasayı kontrol altına almak amaçlı ciddi çalışmaları olduğunu görüyoruz. Ben önümüzdeki kısa süre içinde cari dengelerin ciddi bir şekilde ele alınarak enflasyon sorununun çözüme kavuşacağına inanıyorum. Bu ülke kolay teslim olacak, ekonomiye eğilecek bir ülke değildir. Önemli olan inançlı olmak ve birbirimize olan sadakatimizin ve bağımlılığımızın net bir şekilde ortaya konulması. Sorunlar sıkıntılar elbet vardır ama hep birlikte yaşanan bu sıkıntıları bertaraf edeceğiz.”

 

 

“Cumhur İttifakı Adayı Tereddütsüz Kazanacaktır”

Başkan Argan, seçimlerde cumhur ittifakının tereddütsüz kazanacağını söyleyerek açıklamalarını şöyle sürdürdü:

“Sayın Cumhurbaşkanımız Cumhur İttifakının adayının kendisi olduğunu ifade ettiler. Muhalefetten bu açıklamaya bir cevap gelmese de çetin bir mücadele içinde olduklarını biliyoruz. Adayları kim olursa olsun cumhur ittifakı adayının tereddütsüz kazanacağı inancındayım. Bu milletin zaten bu noktadaki tavrının net olduğunu görüyoruz. Ordu’da da kuşkusuz en çok tercih edilen partinin Ak Parti olacağını zamanı gelince göreceğiz. Ünye’deki siyasi çalışmalarımız da kesintisiz sürüyor. Her ne olursa olsun bu milletin gönlünden geçen, bu milletin dertleriyle dertlenen, çözüm üretecek kişiye oyunu kullanacaktır bizim milletimiz.”

Haber: Tuğçe Kaymak

 

admin

admin

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu