GündemÇevreÜnyeÜnye BelediyesiYaşam

Asarkaya Panorama Hizmete Açıldı!

Ünye Belediyesi tarafından faaliyete alınan “Asarkaya Panorama Kafe”, organize edilen açılış merasimi ile Ünyelilerin hizmetine sunuldu.

Şehir merkezinden 350 metre yükseklikte ve doğaya uygun motiflere hazırlanan ‘Asarkaya Panorama Kafe’ 624 metrekare kapalı alan ve 1900 metrekarelik ormanlık alanla misafirlerini bekliyor. Panorama kafe ve restoranın yanı sıra Ünye’yi seyir terası gibi gören mekan bu yaz oldukça yoğun olacak gibi görülüyor.

Asarkaya Panorama Kafe Restoran’ın açılışına Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, Ünye İlçe Kaymakamı Ayhan Işık, Ünye Beleidye Başkanı Hüseyin Tavlı, Fatsa Belediye Başkanı İbrahim Etem Kibar, Aybastı Belediye Başkanı Beytullah Geçtan, Korgan Belediye Başkanı Tuncay Kiraz, İkizce Belediye Başkanı Osman Kaygı, Kabadüz Belediye Başkanı Yener Kaya, Çaybaşı belediye Başkanı Hüseyin Semiz, AK Parti Ünye İlçe Başkanı Kenan Selim Argan, siyasi parti ve sivil toplum kuruluşları temsilcileri ile Ünye ve bölgeden gelen vatandaşlar katılım sağladı.

 

Başkan Tavlı: “Asarkaya’yı Yaşanılabilir Bir Alan Olarak Muhafaza Edeceğiz”

Açılış programında konuşan Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı, buranın adeta şehir terası olduğu vurgusu yaparak kısa süre içinde yollarının da tamamlanacağına dikkat çekti. Başkan Tavlı açıklamasında: “Asarkaya Kent Ormanımıza baktığımızda şehre bir aşağıdan bir de yukarıdan bakmak vardı. Onun için Asarkaya Kent Ormanımıza bir Panorama Kafe Restoran yapılması yakışır dedik. Ancak yolu olmadığı için Büyükşehir Belediye Başkanımıza yol konusunda istişarelerde bulunduk. Bizler de yol desteğini boş çıkarmamak ve buradaki yapılan durumu daha da güzelleştirerek bu hale getirdik. Bu tesisimizi kıymetli vatandaşlarımıza kazandırdık. Yolları da kısa sürede tamamlayacağız ve buraların daha yaşanılabilir bir halde muhafaza edilmesi için çalışacağız. Hayırlı olsun.” ifadelerine yer verdi.

 

Kaymakam Işık: “Ünye’mize Turizm Desteği Sağlayacak”

Ünye’nin sosyal alanda zenginleşmesine dikkat çeken ilçe Kaymakamı Ayhan Işık ise, “Turizm anlamında Ünye’mize değer katacak projenin hayata geçirilmesinin mutluluğunu yaşıyoruz. Bölgemizin denize en yakın mesire alanı olan Asarkaya Kent Ormanımız gibi sosyal yaşam anlamında zenginleştirilmiş proje çalışmalarını Ünyemize kazandıran başta Büyükşehir Belediye Başkanımızı ve Ünye Belediye Başkanımıza teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Başkan Güler: “Ünye’nin İsmine Layık Çalışmalar Yapıyoruz”

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Hilmi Güler de açılışta bir değerlendirme yaparak Ünye’nin her zaman Karadeniz’in incisi bir şehir olduğunu söyledi. Buranın ismine layık çalışmalarla var olacağına dikkat çeken Güler şöyle konuştu:

“Asarkaya zaten çok güzel bir orman. Buraya güzel bir eseri kazandırmak üzere bir çalışma yapmaya karar verdik. Bakanlığımız döneminde burası kent ormanı oldu. Buraya geldiğimizde peş peşe çalışmalar yapmaya başladık. Bunlardan bir tanesi yoldu. Yolumuzu geniş bir şekilde asfalt yaptık. Onun dışında suyunu ve alt yolunu yapımını tamamladık. Tabii, bunlar aslında bir bütünün ufak parçaları. Ünye hem Karadeniz’in incisi hem de dünyanın kadim bir şehridir. Böyle olması için de buranın kendi ismine layık olması şeklinde çalışmalar yaptık. Doğalgazı, içme suyu olarak bu alanı şehrimizin insanlarına kazandırmış olduk.”

Hayırlı olsun dilek ve temennilerinin ardından Asarkaya Kent Ormanı Panorama Kafe Restoran’ın açılış kurdelesi kesildi ve protokol üyeleriyle birlikte Ünyeliler için alanda tanıtım etkinlikleri düzenlendi.

 

admin

admin

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu