GündemAltınordu

Ata Sporu Altınordu’da

 

Er meydanında yiğitliğin, mertliğin ve centilmenliğin destanının yazıldığı Ata Sporumuz Güreşin kalbi Altınordu’da atacak. Başkan Aşkın Tören öncülüğünde bugüne kadar vatandaşlardan beğeni toplayan birçok kültürel ve sanatsal etkinliği Altınordulular ile buluşturan Altınordu Belediyesi Yağlı Güreş festivali ile yine bir ilke imza atmaya hazırlanıyor. 10 Temmuz Pazar günü gerçekleştirilecek “Altınordu Yağlı Güreşleri” festivalinde 8’i Altın Kemer sahibi toplam 52 güreşçi 19 Eylül Stadyumu’nda Güreşseverler ile buluşacak.

 TARİHİ KIRKPINAR’IN ÜNLÜ BAŞPEHLİVANLARI ALTINORDU YAĞLI GÜREŞLERİ’NDE ER MEYDANINA ÇIKIYOR

 Milletin bütün sporların temeli olarak gördüğü ata sporumuz Güreşte hem ulusal hem uluslararası başarılarıyla tanınan bir çok Başpehlivan çıkaran Ordu, “Altınordu Yağlı Güreşleri” ile yeniden güreşin yeni buluşma noktası olacak. Bir gün boyunca devam edecek Altınordu Yağlı Güreşlerine başta Ordulu Altın kemer sahibi Başpehlivan Recep Kara olmak üzere yine altın kemer sahibi Başpehlivanlar Ali Gürbüz, İsmail Balaban, Orhan Okulu, Mehmet Yeşil, Şaban Yılmaz, Osman Aynur ve Fatih Atlı ile birlikte birbirinden güçlü 52 isim katılacak.

BAŞKAN TÖREN “ÇOK DEĞERLİ HEMŞEHRİLERİMİZİ VE KIYMETLİ GÜREŞSEVERLERİMİZİ BU HEYECANI BİRLİKTE YAŞAMAYA BEKLİYORUZ”

 

Güreş’in milletimiz için bir spordan öte anlamlar içerdiğini ifade eden Başkan Aşkın Tören, “Güreş milletimizin kadim kültürünün ayrılmaz bir parçası aynı zamanda millî ve ata sporumuzdur. Güreşi bir yiğitlik göstergesi olarak gören milletimiz düğünlerinde, bayramlarında toylarında daima er meydanı kurmuştur. İlimizin tarihinde de önemli bir yer tutan Yağlı Pehlivan güreşlerini Altınordu’muza taşıyoruz. Tarihi Kırkpınar’ın altın kemerli Başpehlivanlarını ve yine birbirinden güçlü isimleri Ordulu Güreşseverler ile buluşturacağız.

Çok değerli hemşehrilerimizi ve kıymetli Güreşseverleri 10 Temmuz Pazar günü 19 Eylül stadyumunda yaşanacak coşku ve heyecana ortak olmaya davet ediyorum” sözleriyle Güreşseverleri “Altınordu Yağlı Güreşleri” Festivaline davet etti.

admin

admin

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu