Gündem

Ateş: “Siyasetin Girdiği Yerde Muhabbet Olmaz”

Alp Medya Ajans Yönetim Kurulu Başkanı Hamza Alp, Genel Müdür Talip Kocakoç ve Halkla İlişkiler Reklam Sorumlusu Mahmut Çiçek, İş insanı Fahri Ateş’in misafiri oldular.

Fahri Ateş, İstanbul Merter’de üretimine devam eden Ateş Triko markasıyla kendi tasarımlarıyla tüm Türkiye’ye ürünlerini pazarlıyor. Ateş ve misafirleri Ünye ve bölge üzerine bir süre sohbet ettiler.

İstanbul’daki faaliyetlerden Ünye yereline kadar birçok konuda değerlendirmede bulunan Ateş, siyasi tavırlara işaret ederek “Siyasetin girdiği yerde muhabbet olmaz” ifadelerini kullandı.
İstanbul’a gelen ilk Ünyelilerden olma özelliği ile gurbetteki hemşehrilerine ağabeylik yapan iş insanı Fahri Ateş, yarım asırdır metropol şehirde ticari faliyetlerini sürdürüyor. 60’lı yıllarda İstanbul’a adım atan Ateş o dönemlerde inşaat sektöründe çalışmış ve hayat mücadelesi kendisini adından söz ettiren bir işletmenin kurucusu olmaya kadar götürmüş.

“Konuşmadık, Çalışarak Büyüdük”
Gazeteci Hamza Alp ile İstanbul’daki ilk zamanlarını yad eden İş İnsanı Fahri Ateş, o günlerden bu güne çalışarak büyüdüklerini şu sözlerle ifade etti:

1970’den beri bu işi yapıyoruz. Türkiye genelinde olsun yurt dışına olsun ürünlerimizi ulaştırıyoruz. Biz konuşarak büyümedik, biz çalışarak büyüdük. Buraya geldiğim dönem İstanbul’u ile bu dönem İstanbul’u arasında milyonlarca fark var. İlk geldiğim zamanlar inşaat sektöründe de çalıştım. Zaman içinde sosyal ilişkilerimiz de gelişti. Öte yandan dernekçilik faaliyetlerimiz ile birlikte toplumda kendimize bir alan oluşturmuş olduk ki bu sayede hemşehrilerimizle sık sık bir araya geliyoruz. Dernekçilik organizasyonları ile ihtiyaç sahiplerimizin de yanında olarak elimizden gelen çalışmaları yapıyoruz. Bizler dediğim gibi çalışarak büyüdük ve insanlığa faydalı olmak için buradayız.

Ünye’nin İl Olması Mantıklı Ancak…
Giyim üzerine sayılı markalardan biri haline gelen Ateş Triko’nun Yönetim Kurulu Başkanı Fahri Ateş, memleketi Ünye’nin il olma kampanyasını değerlendirerek mantıklı bir çalışma olduğunu ancak yeteri altyapının da henüz tamamlanamadığına dikkat çekti.
Ateş şöyle konuştu:

“Ünye’nin tarihi farklı. Bölgede il olma konumunda olan ilçe Ünye’dir. Fatsa da il olsa kötü mü olur, olmaz ama Ünye daha dikkat çeken bir konumda görünüyor. Tabi il olunması için yatırımların da altyapı olarak tamamlanması gerekir. Bizim halen sanayimiz yok arkadaş. Fatsa’ya baktığımızda bizden 10 gömlek daha iyi. Bundan keyif duyuyorum ama Ünye’nin sanayisi nerede yıllardır? Siyasetin yatırımları takip etmesi ve il olma konusunda elini taşın altına koyması gerekiyor ama bunu yaparken sen ben ayrımı olmaksızın hareket edilmesi lazım değil mi?

“Siyasetin Girdiği Yerde Muhabbet Olmaz”
Fahri Ateş, “Siyasetin girdiği yerde muhabbet olmaz. Ünyeli, Ordulu İstanbul’a geldiği zaman muhabbet olsun. Ünye’deki siyasetçilerimiz de İstanbul’daki siyasetçilerimiz de işe siyasetten çok samimiyetle muhabbetle bakmalı ki Ünyemize ve bölgemize gerçekten katkıları olsun.

Haber: Talip Kocakoç

admin

admin

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu