EkonomiGündem

Başkan Akar: “OSB’deki Sorunlar Kısa Sürede Bitecek”

Ünye’nin Killik Mahallesi’nde başlanan Organize Sanayi Bölgesi’nin (OSB) 4,5 kilometrelik yol hattının 2,5 kilometresi tamamlanırken, kalan hattın zemin yapısının düzgün olmadığı gerekçesiyle çalışmalar durmuş, ihaleyi alan firmanın yeniden düzenlenmesi sonucu hazırlanan rapor Bakanlığa sunuldu.

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank’ın Ünye OSB için yapmış olduğu ziyarette çalışmaların nasıl gittiği ve ne zaman tamamlanacak sorusu Ünyeli vatandaşların dört gözle beklediği Organize Sanayi Bölgesini çalışmaları devam ediyor.

Ünye Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı İrfan Akar, gazetemiz muhabirlerine konuşarak  problemlerin kısa süre içinde biteceği sözünü verdi.

 

Bakanlığın Onayı Sonrası Çalışmalar Bitecek”

Ünye Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı İrfan Akar, “OSB bir takım aksaklıklardan dolayı OSB yapacak olan mütekaittin sözleşmeyi feshetmesi, alt yapıyı yapacak olan müttehittin projedeki eksilik gördüğü için düzenleme talebi, alt yapı çalışması bakanlığa evrakları sunup yeniden revize edilmesi bekleniyor. Bizler tekrar oturup Belediye ile birlikte kendimiz imar edeceğiz. Sorunlar önümüze çıksa da çözümler için yavaş yavaş çözeceğiz. Problem var tabiki ama çözümlemeyecek bir şey değil. Vatandaşlarımızın içi rahat olsun. Bir şekilde güzel sonuçlar alacağımızı inanıyorum.  Müteahhit firma DSİ’den karayollarından, OSKİ’den gerekli düzenlemeleri yaptıktan sonra Bakanlığa çözüm projesini sundu. Bakanlığın onayı sonucu en kısa sürede çalışmaların çok kısa sürede biteceğine sözünü veriyoruz” dedi.

 

“Projeyi Bir An Önce Hayata Geçireceğiz”

Sözleşmenin feshi sonrası oluşan bu kargaşanın hakkında konuşan ÜTSO Başkanı İrfan Akar:

“Artan maliyetlerden dolayı hükümetin de hak tanımasıyla birlikte sözleşmeden fesh edebiliyor. Bu nedenle müteahhit sözleşmeden fesh etti. Sözleşmenin feshi olacağı kimsenin aklında yoktu. Tatbikat bitmeden herhangi bir faaliyet sürdüremeyiz. Bu nedenle Belediye taşeron nakliyesini karşılayacak.  Bir takım masraflara bizlerde yardımcı olacağız. Bu bir an önce hayata geçireceğiz”.

Haber: Tuğçe Kaymak

admin

admin

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu