GündemEkonomiÜnyeYaşam

Başkan Akar “Vatandaşın Alabileceği Makul Bir Fiyat İstiyoruz”

Ünye Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı İrfan Akar, belirlenecek pide fiyatları için  “vatandaşın almakta güçlük çekmeyeceği makul bir fiyat belirlemek istiyoruz” dedi.

Ramazan ayında en çok tüketilen unlu mamullerden olan Ramazan pidesi için geri sayım başladı. İftar ve sahurun vazgeçilmezi Ramazan pidesindeki fiyatlar konuşulmaya başladı.

2023 Ramazan ayına sayılı günler kala pide fiyatlarına dair henüz bir açıklama gelmezken çok büyük bir fiyat değişikliği beklenmiyor.

 

Ünye Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı İrfan Akar, odaya kayıtlı 40 fırıncı esnafın olduğunu söyleyerek, “ Bu yıl pide fiyatlarını belirlerken vatandaşlara makul bir fiyata belirlemek istiyoruz” dedi.

 

Bugün ya da en geç 20 Mart pazartesi pide fiyatlarının açıklanacağını söyleyen Başkan Akar, “Odamıza kayıtlı fırıncı esnaflarımızın taleplerini dinleyerek, vatandaşında alım gücünü hesaba katarak ortak bir karar ile fiyatlar belirlenecek” ifadelerine yer verdi.

 

Geçen yıl pide fiyatlarının 320 gram pide fiyatı 6 TL olarak satılırken

Valilik oluru ile toplanan komisyon kararı ile Ordu’nun tüm ilçeleri ile beraber Ünye’de Ramazan Pidesi fiyatları 320 gram sade pide fiyatı 5 TL, yumurtalı pide fiyatı ise 6 TL olarak belirlenmişti.

 

Haber: Gülten KODAL

admin

admin

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu