GündemÜnye

BAŞKAN ARGAN’DAN, 29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI MESAJI

AK Parti Ünye İlçe Başkanı Kenan Selim Argan, yazılı bir mesaj yayımlayarak, Cumhuriyet Bayramı’nın 99. yıldönümü kutladı.

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımlayan AK Parti Ünye İlçe Başkanımız Kenan Selim Argan, “Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün “En Büyük Eserimdir” diyerek bizlere emanet ettiği Cumhuriyetimizin kuruluşunun 99. yıl dönümüne erişmenin engin gururunu, onurunu, sevincini ve mutluluğunu yaşıyoruz” dedi.  Argan mesajında, şu ifadelere yer verdi:

“Birlik ve Beraberliğin Zaferi

“Cumhuriyet, bağımsızlığını kazanabilmek için giriştiği milli mücadelenin sonucunda elde ettiği büyük bir zaferin sonucudur. Millet egemenliğinin kendisi olan bu büyük zafer büyük mücadele örnekleri sergilenerek elde edilmiştir. İşgal edilen ülkeyi düşmandan kurtarmak için canlarını siper eden vatan evlatlarının zaferidir. Bu uğurda hayatını kaybeden ve şehadet şerbeti içen tüm şehitlerimizi saygı ve rahmetle anıyorum. Birlik ve beraberliğin ve azmin zaferi olan büyük mücadelenin bizi bu günlere getirdiğinin farkında olup, bizlere bırakılan mirası da daha ileriye taşımanın gayreti içinde olacağız. Bu duygu ve düşüncelerle; bizlere bu toprakları ebedi yurt kılan başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere bütün silah arkadaşlarını, kahramanlarımızı ve aziz şehitlerimizi bir kez daha rahmet, minnet ve şükranla anıyorum. Bu vesile ile tüm hemşehrilerimin Cumhuriyet Bayramını kutluyorum.” dedi.

admin

admin

İlgili Makaleler

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu