GündemSporÜnye

Başkan Arslan “Merve Bulut Madalya Getirecek İnanıyoruz”

Ünye Reis Arslanlar Gençlik ve Spor Kulübü Başkanı Cavit Arslan, Teakwondo da Türkiye Şampiyonası’na hazırladığı Merve Bulut’ tan çok umutlu.

Teakwonda federasyonunun engelli branşında, Ordu’da 4 yıl önce ilk ve tek olarak faaliyete geçen işitme engelli teakwondo branşının açılarak işitme engelli sporcuların yetişmesine büyük katkı saylanıyor.

Açıldıktan kısa bir süre sonran Ünye’de 11 işitme engelli sporcusu ile çalışmalarına başladığını söyleyen Başkan Cavit Arslan, “bazı sporcuların çalışma hayatına başladıkları için zaman zaman antremanlara geldiğini” söyledi.

6 Şubat sabahı yaşanan tarihin en büyük deprem felaketi olarak kayıtlara geçen afetten dolayı bütün spor müsabakalarının ertelenmesi ve yakın bir tarihte tekrar yarışmaların başlanması bekleniyor.

2023 Türkiye Şampiyonluğu ve 2024 Avrupa ve Dünyada Teakwonda şampiyonluğu için Çatalpınar ilçesinde yaşayan 24 yaşındaki işitme engelli Merve Bulut’u hazırladıklarını açıklayan Başkan Arslan,” Merve’nin başaracağına ve madalya ile döneceğine inanıyorum” dedi.

Haftanın bir günü 50 kilometre uzaklıktan gelerek 2 saat yoğun bir şekilde çalışmalara katılan Merve Bulut’un 3 yıllık sporcu olduğunu belirten Başkan Cavit Arslan sözlerine şu şekilde devam etti;

İşitme engelli Merve Bulut, siyah kuşak düzeyinde bir sporcumuz. Geçmiş yıllarda Covid-19 dan dolayı yapılamayan seçmeler oldu.  Yaşanan olumsuzluklar dolayı maçlara katılamadığı için puan toplayamadı. Bu yüzden olimpiyatlara girmesine kesin gözüyle bakamıyoruz. Ancak Türkiye şampiyonlarında madalya getirecek inanıyoruz” dedi.

 

Haber: Gülten KODAL

admin

admin

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu