Gündem

Başkan Aşkın Tören’den Vefa Yüklü Davranış

Aşkın Tören’den Vefa Yüklü Davranış… Altınordu Belediye Başkanı Aşkın Tören, Altınordu Belediyesi Meclis üyesi Merhum Hüseyin Bayrak’ın adını Bucak Mahallesi 349 Sokakta bulunan Parkta yaşatacak.

2019 Mahalli idareler seçimlerinde Cumhuriyet Halk Partisi Altınordu Belediye Meclis Üyesi olarak seçilen ve 31 Ağustos 2022 tarihinde ani vefatı ile ebediyete intikal eden merhum Hüseyin Bayrak adına park yapıldı.

Başkan Aşkın Tören’in girişimleriyle merhum Belediye Meclis Üyesi Hüseyin Bayrak’ın adı verilen Park, oyun grupları, yürüyüş yolları, kauçuk zemin kaplama, aydınlatma sistemi, çevre korkulukları, banklar ve kamera sistemi yerleştirilerek çocuklar için güvenli bir yaşam alanına dönüştürüldü.

 “Hüseyin Bayrak Adını ve Anısını Şehrimizde yaşatmayı Bir Sorumluluk Bildik”

Altınordu Belediyesi Merhum Hüseyin Bayrak Çocuk Parkı Açılışı
Altınordu Belediyesi Merhum Hüseyin Bayrak Çocuk Parkı Açılışı

Açılışta konuşan Başkan Aşkın Tören, “Altınordu’muza sevgiyle ve fedakarlıkla hizmet etmiş olan kıymetli meclis üyemiz, merhum Hüseyin Bayrak kardeşimizin adını taşıyan Parkımızın açılışını bugün gerçekleştirdik. Hüseyin Kardeşimiz, hayatı boyunca ülkemize ve memleketimize hizmet etmekten asla kaçınmayan, şehrimizce sayılan, sevilen ve bu şehrin insanları için değer üreten kıymetli bir mesai arkadaşımızdı” dedi.

Altınordu Belediyesi Merhum Hüseyin Bayrak Çocuk Parkı Açılışı 2
Altınordu Belediyesi Merhum Hüseyin Bayrak Çocuk Parkı Açılışı 2

Başkan Tören, “Merhum Hüseyin Bayrak kardeşimizin beklenmedik ani vefatı bizleri derinden üzdü. Onun adını ve anısını şehrimizde yaşatmayı Altınordu Belediyesi olarak bir sorumluluk bildik ve bu parka Hüseyin kardeşimizin ismini verdik. Bu park, çocuklarımızın güvenle oynayabilecekleri, eğlenebilecekleri ve bir arada vakit geçirebilecekleri bir sosyal alan olacak. Hüseyin Bayrak Çocuk Parkı, kentimizin hem bir hafıza merkezi olacak hem de çocuk seslerinin, neşesinin yaşadığı yer olacak. Bu vesile ile merhum Hüseyin Bayrak kardeşimizi saygıyla ve rahmetle anıyorum. Ruhu şad mekânı cennet olsun” diye konuştu.

Meclis Grup Başkanvekili Torun “Bu Parkın HJepimize Manevi Olarak Ayrı Bir Yeri Olacak”

Altınordu Belediyesi Merhum Hüseyin Bayrak Çocuk Parkı Açılışı 1
Altınordu Belediyesi Merhum Hüseyin Bayrak Çocuk Parkı Açılışı 1

Törende konuşan CHP Altınordu Belediye Meclisi Grup Başkan Vekili Sami Torun, “Bugün çok hüzünlü bir gün bugün Altınordu Belediyemizin meclisimizin son toplantısını yaptık. Biz bu yola Hüseyin kardeşimle beraber başlamıştık. Onu unutmak mümkün değil. Hüseyin’i hep gülen yüzüyle gönlümüzde saklayacağız. Burada bu parkın yapılmasında taşından toprağından bugüne kadar gelmesinde ve özellikle bunları da bizlere sağlayan sayın Aşkın Tören’e çok çok teşekkür ediyorum. Hem sevgili Hüseyin’imizin ailesi için hem dostları için hem gelecek için de onun anısını yaşatacak olan bu park hepimizde manevi olarak ayrı bir yeri olacak. Tabi bu parkı yaptıranların bu parka hizmet edenlerin de bizde ayrı bir yeri olacak ben herkese çok teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Açılışta duygu dolu anlar yaşayan merhum Bayrak’ın babası Cemal Bayrak Başkan Aşkın Tören’e teşekkür etti. Açılış törenine Altınordu Belediye Başkanı Aşkın Tören, Belediye Meclis Üyeleri, Hüseyin Bayrak’ın ailesi ve çok sayıda seveni katıldı.

İlgili Makaleler

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu