GündemEğitim

Başkan Güler: “Başımızın Üstünde Yeriniz Var”

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı olduğu dönemde 17 Mart 2006 tarihinde Ordu Üniversitesi’nin (ODÜ) açılmasını sağlayan ve bugün 20 bini aşkın öğrencinin bünyesinde öğrenim görmesinin baş mimarı olan Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, ODÜ’de öğrenim gören yabancı uyruklu öğrencileri ağırladı.

Ordu Büyükşehir Belediyesi Meclis Toplantı Salonunda Kazakistan, Özbekistan, Azerbaycan, İran, Endonezya ve Suriye asıllı öğrencilerle bir araya gelen Başkan Güler, öğrencilerden gelen birtakım taleplerin gerçekleşmesi için gerekli talimatları da verdi.

 

“Başımızın Üstünde Yeriniz Var”

Başkan Güler, öğrencilerin Türkiye ile kendi ülkeleri arasında birer gönül elçisi olması temennisinde bulundu.

Öğrencileri Ordu’da ağırlamaktan son derece memnun olduklarını ifade eden Başkan Güler sözlerine şöyle devam etti:

“Açılmasını sağladığımız üniversitenin bünyesinde öğrenim gören sizleri burada ağırlamaktan, misafir etmekten, büyük memnuniyet duyuyoruz. İnşallah okulunuzu bitirdiğiniz zaman bizim gönül elçilerimiz olursunuz. Ülkelerinizle aramızda köprü kurmuş olursunuz. Buradan mutlu bir şekilde ayrıldıktan sonra da ülkenize, insanlığa hizmet etmiş olursunuz. Burada kalırsanız daha da memnun oluruz. Böylece sizin gibi güzel insanları şehrimize, ülkemize kazandırmış oluruz. Böyle bir gönül köprüsünü buradan da kurabiliriz. Gitseniz de kalsanız da başımızın üstünde yeriniz var.”

Ordu Üniversitesi bünyesinde halen 87 yabancı uyruklu öğrenci öğrenim görüyor.

admin

admin

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu