GündemİllerOrdu Büyükşehir BelediyesiSiyaset

Başkan Güler “Malum Şahıs Yine Kaybetti”

“Seçim Bitti Telaşı Hala Sürüyor”

  • 31 Mart 2024 seçimleri sonrasında Ordu Büyükşehir Belediye Başkanlığı için tartışmalara son noktayı Başkan Hilmi Güler yaptığı paylaşımla gösterdi.

“Ordu halkının sandıkta gösterdiği iradeyi çalabileceğini zanneden, seçim sürecinde asılsız tüm yalanları tarafımızca çürütülen, kendisi ile alakalı sormuş olduğumuz sorulara halâ yanıt veremeyen malum şahıs yine kaybetti.

19 ilçemizin tamamında yaptığı itirazlar neticesinde kendi parti avukatlarının da gözetiminde yapılan incelemeler ve sayımlar karara bağlanmıştır.

Hiçbir söylemi ve açıklaması dün olduğu gibi bugün de gerçeği yansıtmayan malum şahsın seçimde aldığı yenilgiyi hazmedememesi sebebi ile Ordu’da sandık kurulu kararlarına karşı yaptığı tüm itirazlar, İlçe Seçim Kurulları tarafından tek tek, büyük bir titizlikle, şeffaflıkla ve tarafsızlıkla incelenmiştir.

Yapmış oldukları itirazların soyut, hukuki dayanaktan yoksun, gerçek dışı ve düzmece olduğu 19 ilçemizin 19’unda da ayrı ayrı tespit edilmiştir.

Şu aşama itibarıyla gerek sandık kurullarının gerekse de sandık sonuçlarının hukuki sıhhatini ve seçim sonuçlarını etkileyecek herhangi bir hukuk dışı işlem yahut eksikliğinin olmadığını siz değerli hemşehrilerimiz ile paylaşmak isteriz.

Özellikle sandık kurulları tarafından İlçe Seçim Kurulu’na teslim edilen tutanaklarda herhangi bir hukuk dışı tahribat yahut hukuka aykırı bir işlem bulunmamaktadır.

Ordulular’ın demokratik tercihleri ve teveccühleri büyük bir özveri ile hukuk dairesinde korunmuştur.

Asılsız ve yersiz iddialarla, düzmece evraklarla ve açıklamalarla Ordulular’ın iradesini bertaraf etmek isteyenler amaçlarına ulaşamamışlardır.

Hayırlı olsun Ordu.”

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu