Alp TvGündemİlçelerÜnyeÜnye Belediyesi

Başkan Güler’den Önemli Açıklamalar

“???̧??? ??̈???’?? ???????? ?? ??̧ı????????ı??? ???? ?????? ??̈?????”

Başkan Güler, Ordu Büyükşehir Belediye Meclisi’nin Eylül Ayı Olağan Toplantısı’nda kentte devam eden ve planlanan projeler hakkında açıklamalarda bulundu.

Başkan Güler, toplantıda Ordu Şehir Hastanesi’nin inşaatına büyük katkı sağladıklarını belirtti. Şehir hastanesinin yol, imar kavşak, kanalizasyon, içme suyu, doğalgaz gibi alt yapı çalışmalarının büyük bir titizlikle yürütüldüğünü ve bu çalışmaların yüzde 75’inin tamamlandığını ifade etti.

Fındık ticareti için bir kümeleşme çalışması başlattıklarını ve Karacaömer Mahallesi’nde 300 dönümlük bir sanayi alanı projesini ihale ettiklerini söyledi. Bu proje sayesinde fındık ticareti için modern bir altyapı oluşturacaklarını belirtti.

Kirazlimanı ve Gülyalı limanlarında da çalışmaların olduğunu ve burada hem balıkçılar hem de yatlar için alanlar oluşturacaklarını paylaştı. Ayrıca, Ordu’nun 1. ve 2. Organize Sanayi Bölgeleri çalışmalarının hızla sürdüğünü ve bu bölgelerin Ordu’nun fındık, sanayi, ticaret ve istihdam alanlarında önemli atılımlar yapmasına olanak sağlayacağını vurguladı.

Başkan Güler ayrıca, sahil şeridinde yüksek katlı binaların yapılmasının önüne geçtiklerini ve Ordu’nun denizi en iyi kullanan şehirlerden biri olarak örnek gösterildiğini belirtti.

Son olarak, Melet ve Turnasuyu nehirlerini birleştiren Büyük Melet Projesi hakkında bilgi verdi ve bu projenin kentin cazibe merkezlerinden biri olacağını ifade etti. 31 gündem maddesinin görüşüldüğü toplantıda, 22 madde karara bağlanırken 9 madde komisyona havale edildi. Toplantının 15 Eylül Cuma günü devam edeceğini söyledi.

1 3

admin

admin

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu