Gündem

BAŞKAN GÜLER’DEN YENİ MÜJDELER

“YENİ DÖNEM SANAYİ, İSTİHDAM VE EKONOMİ AĞIRLIKLI YATIRIMLARA HIZ VERECEĞİZ”
“AKKUŞ, AYBASTI VE MESUDİYE’YE YENİ ORGANİZE SANAYİ BÖLGİELERİ KURACAĞIZ”
“ALTINORDU’DA KRUVAZİYER TURİZMİ BAŞLATACAĞIZ”
“ÖNCEDEN YATIRIMCI GELSE YERİMİZ YOK DERDİK. ŞİMDİ 100 İŞYERİ ÇIKACAK KADAR ALANIMIZ VAR”

Cumhur İttifakı Ordu Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Dr. Mehmet Hilmi Güler, iş dünyası üyeleriyle biraraya geldi.
Ticaret ve Sanayi Odası, Ticaret Borsası üyeleri ve Organize Sanayi Bölgesi’nde faaliyet gösteren firmaların temsilcileri ile biraraya gelen Başkan Güler, Ordu’nun kalkınması adına yapılacak projelerin devam edeceğini vurguladı.
“YENİ DÖNEMDE ORGANİZE SANAYİ BÖLGİELERİ KURACAĞIZ”
“Ordu hızlı bir şekilde değişim ve dönüşüme giriyor. Odalarımız, borsamız ile birlikte burada güzel bir uyumumuz var. Tabii böyle bir birlik ve beraberlik bizi daha güçlü kılıyor” sözleri ile konuşmasına başlayan Başkan Güler yeni dönemde sanayi, istihdam ve ekonomi alanında atılımlar yapacaklarını kaydetti.
Başkan Güler, şu bilgileri verdi:
“Sanayide eskiden bir yatırımcı geldiği zaman yerimiz yok diyorduk. Şu anda yerimiz dar demiyoruz. Şimdi ortak yaptığımız çalışmalarla, üretim vadisi diye bahsettiğimiz yerde 600 dönümde 100 işyeri çıkacak kadar bir çalışmamız var. Onun dışında yeni Organize Sanayi Bölgeleri kuracağız. Mesudiye’de Hayvan Organize Sanayi Bölgesi, Akkuş’ta Ahşap Organize Sanayi Bölgesi, Aybastı’da da peynir ve süt ürünleri üzerine bir Organize Sanayi Bölgesi düşünüyoruz. Altınordu rıhtımını 150 metre uzatacağız, proje hazır. Buraya kruvaziyerler gelecek. Geldiği zaman 3-4 bin kişi ile buranın esnafının ne kadar hareketleneceğini düşünün”
FINDIKTA YAKIN ZAMANDA BİR SÜRPRİZ VAR
Yakın zamanda fındık alanında güzel bir sürprizle karşılaşabileceklerini kaydeden Güler, ”Rekabet Kurulu’na başvurduk, yaptığımız çalışmada 200 yıllık fındığın makus tarihi üzerine inşallah güzel, olumlu işler olacak. Bu arada çok yatırımcı gelmeye başladı. Onlarla beraber görüşüyoruz. Yani bu noktada her sektörde yatırımcı geliyor. Bunu da iyi kullanabilirsek, önümüzdeki dönem çok daha iyi noktalara gelebiliriz.”
İş dünyası ile yapılan toplantıya OTSO Başkanı Levent Karlıbel, OTSO Meclis Başkanı Necat Avcı, Ordu Ticaret Borsası Başkanı Ziver Kahraman, OSB Başkanı Murat Şimşek ve çok sayıda işadamları katıldı.

haber Kopyasi Kopyasi 2

admin

admin

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu