GündemSpor

Başkan Karayiğit Kime Ne Demek İstedi? İşte Detaylar…

Bölgesel Amatör Ligde (BAL) 4. Grupta mücadele edecek olan yeşil beyazlı Ünye 1957 Spor kulüp başkanı adeta ateş püskürdü.

Sezonun başlamasına az bir süre kaldığını belirten Kulüp Başkanı Osman Karayiğit “Biz kulübe talip olmadık, büyüklerimiz bize yardımcı olacaklarını söyledi, hatta bana kulübü bir üst lige çıkartma ortada kalsın diyerek te nasihat ettiler. Ben ve yönetimimden iki üç kişi bu işi sırtladık ve güzel işlerde başaracağız. Ancak biz destek beklerken bize köstek olmaya başladılar. Bu kulübün başkanı ben Osman Karayiğit olarak tabii ki iş adamlarımızı arayıp kulübe destek olunması için bizzat yanlarına gidip hem forma hediye ediyorum, hem de gönlünden ne koparsa diyerek Ünye 1957 Spor külünün hesabına atın diyorum. Fakat Ünye’de büyük bir kaos havası var, ben mafyacılık yapıyormuşum, veya mafya benim adıma para topluyormuş. Bütün medyada benim kulüp başkanı olduğum yazıldı çizildi, madem birileri Ünyespor adına para topluyor ise sizde o şahsa diyeceğiniz iki kelime bana Ünye 1957 spor’un ibanını ver, bağış makbuzunu getir vereyim de. Kanun da yeri var, kim spor kulüplerine bağış yaparsa o oranda da vergiden düşüyor. Yani spor kulübüne bağışladığınız parayı da yıl sonunda vergiden düşüyorsunuz. Kimse kusura bakmasın Ünye 1957 spor’a şuana kadar 4 milyona yakın para verdim, bağış olarak da kulübün kasasına 200 bin liraya yakın bağış yapıldı. Bizde her şey resmi, gayri resmi hiçbir şey yok. Sanmayın ki benim holdinglerim var da buraya harcadığımız parayı vergiden düşüyoruz. Yok öyle bir şey. Yok öyle bir holding! Beni önceki başkanlarla karıştırmayın. Para vermemek için kimse bahane üretmesin, bu kulüp Ünye’nin kulübüdür, biz birlikte olursak güçlüyüz, birbirimizin arkasından konuşarak dedikodu ile bu takım yürütülmüyor. Bize destek olacaklar son zamanlarda bahaneler üretilerek geri çekiliyorlar.

Mesela belediyelerin amatör spor kulüplerine vereceği kanunda belirtilen oranda miktarlar var. Ancak 2022 yılının ödeneği geçtiğimiz sezon alındığı için biz bu haktan yararlanamıyoruz. Belediye iaşemizi karşılayacaktı ilk ay karşılandı ancak bir dönem kesildi. Ben inanıyorum ki Ünye Belediyesi bundan sonraki süreçte desteğini sürdürecek.

Hani madem arkamızda mafya var ise koskoca devletimiz de var, çıkartsınlar aldığımız para belli verdiğimiz belli. Tekrar ediyorum, kimse bahane aramasın kulübe yardım tek kalemden olur oda resmi hesaptır. Eğer sizleri benim adıma arayan olursa lütfen sizler de biz resmi hesaba göndeririz deyin ve olayı kapatın” dedi.

 

Kulübü İsteyen Olursa Devretmeye Hazırız

Maçlar başlayacak kulübün havasını değiştirmek istiyorlar diyen Başkan Karayiğit “Kulübe geldiğimiz günden itibaren sosyal medya başta olmak üzere yerel medyanın da desteği ile güzel bir ivme yakaladık, galiba bu çıkışımızı kıskananlar oldu. Biz kulübü aldığımız da bir tane bile top yoktu, her şey yeniden alındı ve toparlandı, eğer birileri kulübe talip ise ben vermeye hazırım, hatta üstüne sponsor bile olurum. Fakat bu dedikodular takımı yıpratıyor, bizlerin de hevesini kaçırıyor. Bu takım bizim Ünyemizin takımız. Bu takımı hak ettiği yerlere taşımak hepimizin sorumluluğunda. Bunu hep birlikte başarabileceğimize inanıyorum. Damlaya damlaya göl olur misali birlikten kuvvet doğar. Özlenen günler sadece benimle değil, hep birlikte gelecek.” açıklamasında bulundu.

admin

admin

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu