GündemFatsaİlçeler

Başkan Kibar’dan 23 Nisan Mesajı

Fatsa Belediye Başkanı İbrahim Etem Kibar, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılışının 102’inci yıldönümü ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Dünya’nın ilk ve tek çocuk bayramına sahip Türkiye Cumhuriyeti’nin yarınların çocuklarına emanet olduğunu söyleyen Fatsa Belediye Başkanı İbrahim Etem Kibar, “Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin (TBMM) açılışının 102. yıldönümünü ve 23 Nisan Çocuk Bayramı’nı büyük bir gururla kutluyoruz.  23 Nisan, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün çocuklara armağan ettiği Dünya’da kutlanan ilk ve tek çocuk bayramı olmasının yanı sıra, aynı zamanda aziz milletimizin ve ulusumuzun kurtuluş ve egemenliğini ifade eder. Bu anlamda 23 Nisan, Türkiye Cumhuriyetinin çocuklarımız ve gençlerimizin omuzlarında yükseleceğine olan güçlü inancın da ifadesidir” dedi.

Fatsa,  En Çok Çocukların Ve Gençlerin Belediyesi

Belediye olarak çocuk ve gençleri kuşatan projeler yaptıklarını ifade eden Fatsa Belediye Başkanı İbrahim Etem Kibar, “Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızın donanımlı, eğitimli, milli ve manevi değerlerine bağlı olarak yetişmeleri için onları eğitim, sosyal ve kültürel hizmetlerle kuşatıyoruz. Bu düşünceyle, yatırımlarımızda hep çocuklarımızı ön planda tutuyoruz.  Çocuklarımız için 19 yeni park yaptık.  İlkokul ve ortaokul düzeyinde çocuklarımıza resim sanatını sevdirmek, yaratıcılıklarını teşvik etmek, estetik becerilerini geliştirmek ve milli değerlerinin arttırılması amacıyla üç yıldır, “23 Nisan Coşkusunu Resme Sığdır” temalı geleneksel, ödüllü resim yarışması düzenliyoruz.  Çocuklarımızın moral motivasyonu sağlamak amacıyla, tiyatro ve konservatuar ekibimizle birlikte çocuklara yönelik eğlencelerin olduğu etkinlikler tertipledik,  konserler verdik.  Ramazan ayında çocuklarımıza yönelik sosyal etkinlikler yapıyoruz. Hacivat-Karagöz, orta oyunu, meddah ve çocuk etkinlikleri yapıyoruz. Bu vesileyle bu anlamlı günde, coşkumuzu ve neşemizi artıran değerli evlatlarımızın ve tüm milletinin 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutluyor, başta Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere milli mücadele kahramanlarını, tüm şehitlerimizi rahmet ve minnetle yad ediyorum.” diye konuştu.

 

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu