GündemÇevreEğitimKorgan

Başkan Kiraz’dan Teşekkür Mesajı

Milli Eğitim Bakanı, Ordu Milletvekili Mahmut Özer’in talimatlarıyla Ordu genelinde başlatılan atıl köy okullarının köy yaşam merkezlerine çevrilmesiyle birlikte ilçeler genelinde hummalı bir çalışma başlatıldı. Bu kapsamda kapanan ve tamiratla geri döndürülebilecek eğitim yapıları tespit edildi ve mahalle sakinlerinin ortak kullanımına açılması için ekipler sahaya indi.

Korgan Belediye Başkanı Tuncay Kiraz, ilçelerindeki atıl okulların da bu şekilde hayata döndürülmesi adına Bakan Özer’e teşekkür eden bir mesaj yayınladı. Başkan Kiraz, iletisinde şu ifadelere yer verdi:

“Milli Eğitim Bakanımız Ordu Milletvekilimiz Sayın Prof. Dr. Mahmut Özer’in talimatıyla kapanan Mahalle okullarının Köy Yaşam Merkezine dönüştürülmesine yönelik Aşağıkozpınar İlkokulu bahçesinde ekiplerimizce beton dökümü gerçekleştirildi. Sayın bakanımız başta olmak üzere emeği geçen herkese ilçemiz ve mahallelerimiz adına teşekkür ediyorum”

 

Yine çalışmalar kapsamında tadilatı yapılan köy yaşam merkezlerinin yolları ve çevre düzenlemeleri de ekipler tarafından gerçekleştiriliyor.

 

Haber: Talip KOCAKOÇ

admin

admin

İlgili Makaleler

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu