Alp TvEkonomiGündemİlçelerSiyasetÜnye

Başkan Şahin, “Vatandaşın Gündeminde Seçim Yok Geçim Var!”

 

Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan’ın Haziran 2023’te seçim sandığına ve seçime adaylığını koyduğunu gündeme getirdi.

Saadet Partisi Ünye İlçe Başkanı Özgür Şahin seçimle alakalı görüşlerini Alp TV mikronlarına konuştu.

Saadet Partisi Ünye İlçe Başkanı Özgür Şahin, “Vatandaşın gündeminde seçim değil geçim var. Erken seçim, baskın seçim veya zamanında yapılması olağan şeyler. Sabah kalktığımız zaman bir seçim kararı ile karşılaşabileceğimiz bir ülkede yaşıyoruz.

Bugünkü gelinen noktada vatandaşın gündeminde seçim yok, geçim var.  Vatandaşlar asgari ücretli geçinmekle zorlanıyor.  Memur ay sonuna kadar maaşını yetişe yetiremiyor. Esnaf her gün gelen zamlarla beraber ürünün değerini yerine koyamıyor, zarar ediyor.  Çiftçi emeğinin karşılığını alamıyor, maliyetler ve masraflar her geçen gün artıyor.  Çiftçi üretim yapamıyor” diye söyledi.

 

Başkan Şahin, “Her şey İki Kat Arttı”

Enflasyon ve piyasadaki artışları değerlendiren Başkan Şahin, “Hükümetin bunlara çözüm üreten politikalar ortaya koyması gerekir.  Vatandaşın gündeminde bu nedenle seçim değil geçim var” diye söyledi.

TÜİK’İN açıklamalarındaki hareketliliğe bakılırsa son bir yıl içerisinde gelen zamlara bakıldığında akaryakıta % 257, Elektriğe %260,  doğalgaza %300, şekere yüzde 340,  Ayçiçek yağı %210, Et ve süt ürünlerine %195,  mutfak tüpüne %190,  una %180, Otogaza %162…. Bu nedenle enflasyon yüzde 73.50 oldu. Tüik’in enflasyonu ile vatandaşın zamlara tavrı çok net ortadadır” diye belirtti.

 

Haber: Tuğçe Kaymak

admin

admin

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu