EkonomiGündemİlçelerİllerOrduSiyasetÜnyeÜnye Belediyesi

BAŞKAN TAVLI ESNAFLARLA BULUŞTU

 

Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı, Hanboğazı Emekçileri ve esnaflarla bir araya geldiği kahvaltı sofrasında Ünye’de devam eden ve planlanan çalışmaları değerlendirdi.

Ünye’nin tüm mahallelerini ziyaret ederek sorunları yerinde tespit eden Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı bu kez Liseler Mahallesi’nde bulunan Emirgan Çay Emirgan Aile Çay Bahçesi’nde AK Parti Ünye İlçe Başkanı Kenan Selim Argan, Belediye Başkan Yardımcısı Ali Kemal Mehel ve meclis üyelerinin de katılımıyla, Hanboğazı emekçileri ve esnaflarla bir araya geldi.

Başkan Tavlı, Liseler Mahallesi’nde bazı sokaklarda başlayacak olan alt yapı ve üst yapı çalışmalarına kısa sürede başlanacağı müjdesini verdi.

 

Başkan Argan, “Bizler Ünye İçin Çalışmaya Devam Ediyoruz”

 

Geniş katılımlı programda konuşan AK Parti Ünye İlçe Başkanı Kenan Selim Argan,“ Bir pandemi süreci atlattık. Her ne kadar fiili olarak uzak kalsak da gönüllerimizin bir olduğunu ifade etmek istiyorum. Hakikaten özlemiş olduğumuz bir tablo. Bir araya gelmek, sohbet etmek sizlerin kadar bizler için de önemli. Bizler Ünye için çalışmaya devam ediyoruz. Yeniden Yenilenen Ünye’nin Mimarı değerli Belediye Başkanımızın da riyasetinde inşallah Ünye’de görevi almış olduğu günden bu zamana kadar çok güzel değişikliklere ve hizmetlere hep birlikte şahitlik ediyoruz” dedi.

 

Başkan Tavlı, “Ünye-Akkuş-Niksar Yolu’nda Bu Yıl Çalışma Başlayacak”

Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı ise konuşmasında ilk olarak Başkan Argan ile birlikte yaptıkları Ankara temaslarını değerlendirerek “İlçe başkanı ile birlikte Ankara ziyaretimizde Ünye’deki beklentilerden olan 2022 yılında yatırım programına alınan Ünye-Akkuş-Niksar yolu ile ilgili taleplerimizi ilettik ve bu yıl içinde ihalesine çıkılarak kazmanın vurulması için girişimlerde bulunduk. İnşallah bu yıl içinde mevcut yolun iyileştirme çalışması hükümetimiz tarafından adımı atılmış olacak. Beklentilerimize de inşallah cevap vermiş olacak” dedi.

 

Başkan Tavlı, “OSB’de İşler Yolunda”

 

Ünye OSB’de de çalışmaların sürdüğünü belirten Başkan Tavlı, “OSB’de sanki duraklama olduğu yönünde bir algı var. Öyle bir durum söz konusu değildir. Hatta temeli atılan 3 fabrikamızın neredeyse bitme aşamasına geldiğini söylemek mümkün. Bu da demek oluyor ki OSB’miz rayında gidiyor ve uzun süredir hayal olarak konuşulan projenin de gerçeğe dönüştüğünü görmek mümkün” diye konuştu.

 

Başkan Tavlı, “Limanda 2-3 Gemi Aynı Anda Yükleme Boşaltma Yapabiliyor”

 

Ünye Liman projesine de değinen Başkan Tavlı, “Ünye Limanı’nda işler yolunda yürüyor. Önceden rıhtımda bir gemi yüklemesi yapılırken Allah’a şükürler olsun bugün 2-3 gemi yükleme boşaltma yapabiliyor. Hemen yan tarafında oluşturulan alan ise stok alanı olarak kullanıma uygun hale gelmiştir. Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Dr. Mehmet Hilmi Güler’e teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

 

Başkan Tavlı, “Atatürk ve Gölevi Mahallesi Güzel Bir Görünüme Kavuşmuş Olacak”

Ünye’nin şehir merkezinde Atatürk Mahallesi ve Gölevi Mahallesi’nde alt yapı çalışmaları tamamlanan yollarda asfaltlama çalışmalarının sürdüğünü belirten Başkan Tavlı, “çoğunun asfaltlaması bitti, sadece kaldırımlar kaldı. Onun da ihalesi yapılarak yer teslimi gerçekleştirildi. Kaldırımlarıyla birlikte o mahallelerimiz güzel bir görünüme kavuşmuş olacak” dedi.

Başkan Tavlı, “Bazı Mahallelerimizde Çalışmalar Yılsonuna Kadar Bitecek”

Kent merkezindeki diğer mahallelerdeki çalışmalarla ilgili bilgi veren Başkan Tavlı, “şehir merkezinde alt yapı çalışmaları yürütmek, bir cerrahın operasyonu gibi zor ve hassas. En ufak hatada ya telefon kablosu, ya içme suyu ya da kanalizasyona dokunuyorsunuz. Bu nedenle kent merkezindeki çalışmalarımız yavaş ve titiz ilerliyor. Burunucu Mahallemizin Bağdatlı Caddesi’nde alt yapı çalışmalarının ardından üst yapı çalışmaları da tamamlanacak. Eski ortaokul rampası olan Türbe Caddesi’nde de alt yapı çalışmaları bitti, filler malzeme serilerek asfalta hazır hale geliyor. Vatandaşlarımızın sıkıntılarını yakından biliyoruz ve çalışmalarımızı olması gereken en hızlı bir şekilde yürütüyoruz. Saraçlı Mahallemizde Çoldur sokak ve civarında, Hamidiye Mahallesi’nde, Çınarlık Mahallesi’nde doğalgaz ve elektrik kablolarının yer altına alınması çalışmalarının hemen ardından biz de üst yapı çalışmalarına girdik. O mahallelerimizdeki sıkıntıları da 2022 yılı içerisinde tamamlayacağız” diye konuştu.

Başkan Tavlı, “Liseler Mahallesi’nde Sokaklara Yeni Görünüm Kazandırılacak”

Liseler Mahallesi’ndeki çalışmalara da değinen Başkan Tavlı, “bulunduğumuz mahallede de sokaklarımızda çalışmalar yürüteceğiz. Havai hatların yer altına alınmasının ardından doğalgaz ile ilgili çalışmalar da tamamlandı. Yaklaşık 15 gün içinde ihalesi tamamlanmış olacak ve Stadyum civarındaki sokaklarımızın hepsinde alt yapısı ve üst yapısının yanı sıra görsel anlamda şehrimize yakışır bir hale gelecektir” diyerek mahalle sakinlerine müjde verdi.

Başkan Tavlı programda esnafların sorunlarını da dinleyerek çözüm önerileri konusunda istişarede bulundu.

 

 

admin

admin

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu