GündemÜnyeÜnye Belediyesi

Başkan Tavlı, “İstiklal Marşımız, Bağımsızlık Mücadelemizin Simgesidir”

Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı, 12 Mart İstiklal Marşı’nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma Günü dolayısıyla yayımladığı mesajda, “Tarihe altın harflerle yazılan Kurtuluş Savaşı sonrası Milli Şairimiz Mehmet Akif Ersoy’un kaleme aldığı İstiklal Marşımız, tüm dünyada eşsiz bir değere sahiptir. Bu vesile ile Milli Şairimizi rahmetle anıyorum” dedi.

 

12 Mart İstiklal Marşı’nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma Günü dolayısıyla bir mesaj yayımlayan Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı, Türk milletinin sınırlı imkanlar içerisinde üstün kahramanlık örneği gösterdiğini belirtti.

 

Başkan Tavlı, mesajında şu ifadelere yer verdi;

“Üstün mücadele ve kahramanlıklarla kazanılan Kurtuluş Savaşı sonrası, Milli şairimiz Mehmet Akif Ersoy’un “Kahraman Ordumuza” hitaben yazmış olduğu İstiklal Marşı, 12 Mart 1921 tarihinde Birinci Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından kabul edilmiştir. Dünyada eşi benzeri olmayan bir mücadele örneğinin sergilendiği Kurtuluş Savaşı sonrası Türk Milleti’nin azmini, cesaretini ve kahramanlığını tüm dünya bir kez daha görmüştür. Kazanılan zaferimiz Milli Şairimiz Mehmet Akif Ersoy tarafından kaleme alınan İstiklal Marşımızın dizeleriyle hayat bulurken vatan sevgisinin öneminin de altı çizilmiştir. Bizler de İstiklal Marşımızın önemi ve taşıdığı değeri gelecek nesillere aktarma gayretinde olduk ve bundan sonra da olacağız. Bu düşüncelerle İstiklal Marşımızın kabulünün 102. yıl dönümünde, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere İstiklal Marşımızın yazarı Mehmet Akif Ersoy’u ve kurtuluş savaşımızın bütün kahramanlarını rahmet, minnet ve şükranla anıyorum.”

 

 

admin

admin

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu