GündemÜnyeYaşam

Başkan Tavlı, “Milletimizle Tek Yürek Olduk”

Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı asrın afeti olarak nitelendirilen deprem sonrası bölgede çalışma yürüten Ünye Yunus Emre Off-Road Kulübü üyeleri ve şoförlerle bir araya geldi. Deprem bölgesinde canla başla çalışan ekibe teşekkür eden Başkan Tavlı, “Milletimiz bir kez daha zor günleri tek yürek olarak aşmayı göstermiştir. Zor zamanlarda el ele vererek yaralarımızı birlikte sarıyoruz” dedi.

 

Başkan Tavlı, Yardım Ekibi ile Bir araya Geldi

06 Şubat’ta Kahramanmaraş merkezli 11 ilde derin yaralar açan asrın afeti sonrası yaralar sarılmaya devam ediyor. Afetin ilk gününden itibaren hızlı bir şekilde koordine olan Ünye Belediyesi, gerek deprem bölgesinde gerekse ilçede yürüttüğü çalışmalarla etkili faaliyetler gerçekleştirdi. Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı koordinesinde gerçekleşen çalışmalar kapsamında bölgeye çok sayıda tırla insani yardım ve iş makinası sevk edildi. Ünye Yunus Emre Off-Road Kulübü de deprem bölgesinde zor arazi şartlarında etkili bir çalışma yürütürken depremzedelere ulaşım engelini aştı. Bölgede yardım çalışmalarını tamamlayan ekip ilçeye dönerken, Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı ekip ile Emirgan Çay Bahçesi’nde bir araya geldi. Programa AK Parti Ünye İlçe Başkanı Kenan Selim Argan, Ünye Yunus Emre Derneği Başkanı Yaşar Argan, Yunus Emre Off-Road Spor Kulübü Başkanı Alper Argan, kulüp üyeleri, bölgede görev alan tır ve minibüs şoförleri katıldı.

 

Başkan Argan, “Hızlı Bir Şekilde Ekipmanlarımızı Alarak Bölgeye İntikal Ettik”

Ünye Yunus Emre Off-Road Spor Kulübü Başkanı Alper Argan deprem bölgesinde yaptıkları çalışmalara ilişkin şunları kaydetti; “Gerçekten çok acı bir afet yaşadık. Deprem bölgesinde hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar diliyorum. Biz de Off-Road Kulübü olarak hızlı bir şekilde ekipmanlarımızı alarak bölgeye intikal ettik. Kahramanmaraş’ın Elbistan ilçesine gittiğimizde Ünye’de giden arkadaşlarımızın cansiperane görev yaptığını gördük. Görev dağılımına göre çalışma yürüttük. Birçok arkadaşımız enkaz altında çalışmalar yaptı. Off-Road kulübü olarak deprem bölgesinde 6-7 gün kaldık. Kahramanmaraş’ın ardından Adıyaman’da da çalışmalar yürüttük. Bu süreçte Belediye Başkanımız Sn. Hüseyin Tavlı ile sürekli istişare halindeydik. Hatta Adıyaman bölgesinde de Belediye Başkanımızla birlikte çalıştık. Oraya geldi ve çalışmalara katkıda bulundu. Konteynerlerin dizilimine destek verdi. Belediye Başkanımıza teşekkür ediyorum. Rabbim böylesine bir felaketler yaşatmasın.”

 

Başkan Argan, “Ünye, Hem İlçede Hem de Deprem Bölgesinde Önemli Çalışmalar Yürüttü”

Ülke olarak zor bir sürecin içinden geçildiğine dikkat çeken Ak Parti Ünye İlçe Başkanı Kenan Selim Argan, “İki yıl öncesinde asrın salgını olan koronavirüs ve şimdi de Dünya’da eşi benzeri olmayan deprem felaketiyle ülkemiz karşı karşıya kalmıştır. Zor süreçle birlikte biz de bunu atlatmanın gayreti içerisinde olduk. Ünye olarak elimizden ne geleni yaptık ve yapmaya devam ediyoruz. Ünye Belediye Başkanlığımız özellikle buradaki hayırseverlerimizin yardımlarının toplanmasıyla ilgili çalışma yürüttü. Belediyemiz ayrıca kendi imkânlarıyla da deprem bölgesinde oldu. Orada özellikle afetzedelerin tüm ihtiyaçlarının giderilmesi için mücadele ettiler. Diğer yandan Off-Road Spor Kulübümüz her ne kadar yol dışında akrobatik hareketler yapan bir kulüp olarak gözükse de bunun sadece bundan ibaret olmadığını bu süreçte gösterdi. Off-Road Spor Kulübü hakikaten bir can, bir hayatmış. Kulübümüzün arama kurtarma faaliyeti yapan, bunu yaparken de insan hayatını merkeze alan bir ekip olduğunu bu süreçte gördük. Bu vesile ile Off-Road Spor Kulübümüze ve tüm imkânları seferber eden belediyemize teşekkür ediyorum” dedi.

 

Başkan Tavlı, “Derin Yaraları İzleri Allah’ın İzni İle Hep Birlikte Saracağız”

Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı ise yaptığı konuşmada, “06 Şubat tarihinde sabaha karşı Dünya’da ender görülen, Türkiye’de de ilk defa yaşanan böyle şiddetli depremlere şahit olduk. Felaketi duyduğumuz ilk andan itibaren erken saatlerde afet bölgesine hem yardım malzemelerin ulaşması, hem de kurtarma amacıyla oraya giden devletimizin yanında yardım bekleyen vatandaşlarımıza destek olmaya çalışan kadirşinas milletimize ve siz değerli ekibimize şahit olduk. Allah hepsinden razı olsun. Depremde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, ailelerine sabırlar diliyorum. Ayrıca yaralılarımıza acil şifalar diliyorum. Bu süreçte ilk gün Off-Road ekibinin ekipmanlarıyla birlikte hazır olması ve yola çıktığını görmek bizleri mutlu etti. Özellikle köylere ulaşma noktasında kar ve yolların bozulmuş olması önemli bir sorundu. Bu süreçte kırsal bölgelerde yardım bekleyen vatandaşlarımıza yardımların ulaştırılması noktasında Off-Road araçlarımızın ve ekibin 7/24 esasıyla hiç uyumadan koştuğuna şahit olduk. Gerçekten bu araçların yeri geldiğinde ne kadar kıymetli olduğuna orada şahit olduk. Bu derin yaraları, bu acıyı ve derin izleri Allah’ın izni ile hep birlikte sarıyoruz. İlk günden itibaren aziz milletimiz adeta tek yürek oldu. Allah’ın izni bu millet ise asla ve asla bu tür hadiselerin altında kalmaz. Ben bu sebeple oradaki gayret ve emeklerinizden dolayı hepinize teşekkür ediyorum. Rabbim böyle felaketleri ülkemize yaşatmasın” diye konuştu.

admin

admin

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu