GündemÜnyeYaşam

Başkan Tavlı, “Miraç Gecesinde Bol Bol Dua Etmeliyiz”

Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı, Miraç Kandili dolayısıyla yayınladığı mesajda, “Bu mübarek gecede, ülkemizde yaşanan deprem afetinde bol bol dua etmeli ve Rabbimizin rahmetinden ümidi kesmemeliyiz. Miraç, elemi, kederi, çaresizliği ve ümitsizliği bir kenara bırakarak yeniden yola koyulmayı anlatır. Birlik ve beraberlik adına çok önemli bir yeri olan bu geceyi iyi değerlendirmeliyiz.” dedi.

Miraç Kandili nedeniyle bir mesaj yayınlayan Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı, bu günlerin önemine dikkat çekerek, Miraç Kandilinin hayırlar getirmesini temenni etti.

“Miraç Kandilini en iyi şekilde idrak etmemiz gerekir”

Yüce dinimiz İslâm’ın en önemli gecelerinden biri olan ve Peygamber Efendimizin Allah’ın huzuruna çıktığı gece olan Miraç Kandilinin, insanlık için birçok mesaj ve mucizelerle dolu olduğunu belirten Başkan Tavlı, mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Deprem afeti yaşadığımız bu günlerde Üç ayların manevî hayatımıza getirdiği bereketle birlikte dinî hayatımızda da önemli bir yeri olan Miraç gecesine ulaşmanın buruk huzuru içerisindeyiz. Birlik ve beraberlik adına çok önemli bir yeri olan bu geceyi iyi değerlendirmeliyiz. Bu mübarek gecede, içerisinde bulunduğumuz zor süreç için bol bol dua etmeli ve Rabbimizin rahmetinden ümidi kesmemeliyiz. Peygamberimizi derin bir üzüntüden kurtarıp teselli veren Miraç; elemi, kederi, çaresizliği ve ümitsizliği bir kenara bırakarak yeniden yola koyulmayı anlatır. Her zorlukla beraber bir kolaylığın olduğuna inanmayı, Rabbimizin rahmetinden ümidi kesmemeyi öğretir. Bu vesile ülkemizde yaşanan ve hepimizi derinden etkileyen deprem afetinde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Yüce Allah’tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar diliyorum. Bu mübarek gecede semaya kalkan ellerimizle ettiğimiz dualarımızın bizleri tüm afet ve musibetlerden korumasını niyaz ediyorum.”

admin

admin

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu