GündemÜnye Belediyesi

Başkan Tavlı’dan Şehit Annelerine Ziyaret!

Anneler Günü nedeniyle şehit annelerini ziyaret eden Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı, “Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed (S.A.V) ‘Cennet annelerin ayağı altındadır’ hadis-i şerifinde annelerin kıymetini en anlamlı şekilde ifade etmiştir. Cefakâr ve fedakâr annelerimizin gününü kutluyorum” dedi.

Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı beraberinde AK Parti Ünye İlçe Başkanı Kenan Selim Argan, Kadın Kolları Başkanvekili Emine Pehlivan, Gençlik Kolları Başkanı Abdulkadir Demir, Yönetim Kurulu Üyesi Güner Yıldıran, Belediye Meclis Üyeleri Zeynep Yazıcı ve Yeliz Ürer Araz ile birlikte anneler günü nedeniyle bir dizi ziyaret gerçekleştirdi.

Şehit Kerim Örtücü’nün annesi Maide Örtücü, Şehit Taner Kart’ın annesi Nurlu Kart, engelli annesi Nazmiye Güler ve koruyucu anne Zeliha Karaca’yı evlerinde ziyaret eden Başkan Tavlı, anneler gününü kutladı.

Tavlı, “Fedakâr Annelerimize Minnettarız” 
Anneler günü nedeniyle bir açıklama yapan Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı, “Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed (S.A.V) ‘Cennet annelerin ayağı altındadır’ hadis-i şerifinde annelerin kıymetini en anlamlı şekilde ifade etmiştir. Cennet’in, annelerin ayakları altında olduğunu müjdeleyen peygamberimiz hem kadına, hem de geleceğin inşasında önemli rol oynayan annelerimize gereken önem ve değerin verilmesini tavsiye etmiştir. Bizler de evladını bu güzel vatan için toprağa veren ve bağrına taş basan başta şehit annelerimiz olmak üzere tüm annelerimizin gününü kutluyoruz. Aile ve toplumun temel direği olan annelerimizi sadece bir gün değil yılın 365 günü hatırlıyoruz. Yaptığımız ziyaretlerde Anneler Günü dolayısıyla cefakâr ve fedakâr annelerimizin gününü kutladık. Allah onları başımızdan eksik etmesin. Ülkemizi anne duasından mahrum etmesin” dedi.

Başkan Tavlı ve beraberindekiler gün içerisinde vatandaşlarla da bir araya gelerek anneler gününü kutladılar.

 

 

admin

admin

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu