GündemÜnye Belediyesi

Başkan Tavlı’dan Turizm Haftası Mesajı

Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı, 15-22 Nisan Turizm Haftası dolayısıyla yayınladığı mesajında turizmin çok yönlü bir bakış açısı gerektirdiğinin altını çizerek, kentlerin bu kapsamda her açıdan hazır olması gerektiğini vurguladı.

Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı mesajında şu ifadelere yer verdi;

“Turizm denince ağırlık olarak deniz ve güneş akıllara gelse de, her kentin birçok farklı argümanı bir arada kullanabilmesini gerektirmektedir. Bu açıdan bakıldığında turizm, sadece deniz ve güneş değildir. Bir kentin turizme hazır olması ayrıca mevsimsel şartlara bağlı kalmamayı da gerektirir. Kültürel zenginlikler, tesisleşme sayısı, tesislerin ve hizmetlerin kalitesi, kent insanının turizm odaklı yaşayabilmesi ve kendini hazırlaması, yaşadığı kentin zenginliklerini tanıması ve tanıtması, tarihi ve kültürel zenginliklerin turizme hazır hale getirilmesi, turizm işletmecilerinin tanıtıcı faaliyetler yürütmesi gibi çok sayıda hazırlığın bilinçli olarak yapılması gerekmektedir.

Ünye Belediyesi olarak bu kapsamda Karadeniz’in incisi olarak nitelendirdiğimiz kentimizi turizm hazırlama noktasında çok sayıda projeyi hayat geçirmenin ve halen bu kapsamda ki projelerimizi devam ettirmenin mutluluğu ve gururunu yaşıyoruz. Bu süreçte Ünye Belediyesi olarak tesisleşmenin önemine binaen hem mevcut tesislerimizi yenileyerek daha verimli hale getirdik, hem de ilçemize çok sayıda yeni tesis kazandırdık. Yine bu kapsamda “Kadınca Yaşam Merkezi” ve “Batıpark” gibi tesis ve sosyal alan projelerimiz devam etmektedir. Ünye Belediyesi olarak ayrıca tarihi ve kültürel zenginliklerimize sahip çıkarak turizme kazandırmaya devam ediyoruz. Ünye Kalesi’nde ki çalışmalarımız tamamlanmak üzere ve turizme hazırlıyoruz. Yine tarihi Aloğlu Değirmeni, Ünye Tarihi Meydan Hamamı, Kefeli Han gibi çok sayıda tarihi ve kültürel eserlerimizi farklı konseptlerle hazırlayarak turizme kazandırmanın çalışmalarını yürütüyoruz.

Tüm bu çalışmalar dikkate alındığında bacasız sanayi olarak nitelendirilen turizm sektörü pastasından pay alabilmek adına tüm şehrin ve işletmecilerin de aynı gayrette olduklarına ve olacaklarına inanıyor, 15-22 Nisan Turizm Haftasını kutluyorum”

admin

admin

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu