GündemÇevreGülyalıİlçelerYaşam

Başkan Tepe Müjdeyi Verdi

Gülyalı’da doğal gazda dağıtım için kazı çalışmaları başlıyor.

Belediye Başkanımız Ulaş Tepe, Gülyalı’nın gelişimi için en önemli yatırımlardan biri olarak görülen doğal gaz konusundaki çalışmalarda sona gelinerek kazı çalışmalarına başlanacağının müjdesini verdi. Dağıtım için kazı çalışmalarına geçilerek ilçenin altının üstüne geleceği bir sürecin başlayacağını belirten Başkan Tepe, “Vatandaşlarımızdan ve esnaflarımızdan kazı çalışmaları sırasında oluşabilecek olumsuzluklara karşı şimdiden anlayış bekliyor, hasretini çektiğimiz bu kıymetli yatırımın ilçemize hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Başkan Tepe: “Doğal Gazı Sürecin Başından Bu Yana Kararlılıkla Takip Ediyoruz”

Doğal gazla gelinen noktanın memnuniyet verici olduğunu ifade eden Başkan Tepe, “Bu kıymetli yatırımın Gülyalı’ya geliş süreci uzun soluklu bir mücadelenin ürünüdür. Bundan önceki dönemde dillendirilen ancak resmi olarak hiçbir girişimin olmadığı doğal gazla ilgili göreve geldikten hemen sonra 30 Ekim 2019 tarihinde resmi başvuruyu gerçekleştirdik. Konuyu sürekli olarak gündemde tutarak kamuoyu oluşturduk. Haziran 2020’de Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanlığınca yatırımın 2022 yılı programına alındığı açıklandı. 2021 yılı Şubat ayı Olağan Meclis Toplantımızda doğalgaz çalışmalarının başlatılması için yetkili firma AKSA Doğal Gaz Ordu Giresun Dağıtım A.Ş’ye taahhüt verdik. 2021 yılı Mart ayı Büyükşehir Belediyesi Olağan Meclis Toplantımızda doğalgaz çalışmalarının başlatılması için yetkili firma AKSA Doğal Gaz Ordu Giresun Dağıtım A.Ş’ye taahhüt verilmesi yönünde kararı onayladık. Taşımalı sistem olarak da bilinen CNG yöntemiyle ilçemize getirilecek doğal gazla ilgili yer tespit çalışmalarına başladık. Bu kapsamda benzer yöntemi uygulayan Rize/Fındıklı’da incelemelerde bulunduk. Yer tespiti konusunda önerdiğimiz alanlar içerisinden bir noktanın belirlendiği ve olumlu teknik rapor verildiği ve ilçeler bazında da ilk dağıtım işleminin Gülyalı’ya gerçekleştirileceği açıklandı. Bu yıl içerisinde Gülyalı’ya doğal gaz konforunu yaşatacağız” dedi.

Başkan Tepe’den Teşekkür

Doğal gazın yatırım programına alınma sürecinde kurumlar arasındaki iş birliğine değinen Başkan Tepe, “Her zaman vurguladığımız gibi Ordu Büyükşehir Belediye Başkanımız Sn. Dr. Mehmet Hilmi Güler’in bakanlık geçmişi bu anlamda çok etkili olmuştur. AKSA Doğal Gaz A.Ş. yöneticileriyle de sürekli olarak toplantılarımız ve görüşmelerimiz devam ediyor. Sürece katkı sunan başta Ordu Büyükşehir Belediye Başkanımız Sn. Dr. Mehmet Hilmi Güler, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanımız Sn. Fatih Dönmez, bakanlık ve şirket yöneticilerine çok teşekkür ediyorum” dedi.

admin

admin

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu