GündemTurizmÜnye

Başkan Uslu: “Dubai’de Ticari Fırsatlar Yakaladık”

Ünye Ticaret Borsası Yönetimi, Dubai’de katıldığı Gıda fuarından olumlu dönüşümler aldı. Ünye ve bölgeden 10 firmanın katıldığı Dubai’deki organizasyona ilişkin açıklama yapan Ünye Ticaret Borsası Başkanı Mustafa Uslu, bu etkinliğin Ünye’deki firmalar ile uluslararası firmaların ikili ilişkilerine imkan sağlandığına dikkat çekti. Aynı zamanda Ünye’nin tanıtımına da katkı sağlandığına işret eden Başkan Uslu, yaptığı değerlendirmede şu ifadelere yer verdi:
“Borsamız tarafından üyelerimizin talepleri doğrultusunda Dubai’de gerçekleştirilen Gulfood Uluslararası Gıda Fuarına yönelik 10 üye firmamızın katıldığı 22-24/02/2023 tarihleri arasında bir etkinlik düzenlenmiştir. Bu etkinlikte amacımız; üyelerimizin uluslar arası ticaret konusunda gelişimlerine katkıda bulunmak, fuar deneyimleri kazanmalarını sağlamak, uluslar arası ticari rekabeti bizzat yerinde yaşamaları ve ikili ticari ilişkiler kurulmasını sağlayarak bölgemizin-ilçemizin tanıtımına katkıda bulunmaktır.Bu kapsamda yapılan fuar organizasyonu ile Dubai’de fuara katılım sağlanmış Türk ve yabancı stantlar,Borsamız üyesi firmaların stantları yerinde görülerek ayrıca Türk ve yabancı şirketlerle, yerel kuruyemiş firmaları ile ikili ilişkiler kurularak ticaret yapılmasının önü açılmıştır.
Fuar etkinliği sonrasında üyelerimizin fuar organizasyonu ile uluslar arası ticaret ve rekabet koşulları konusunda önemli bir birikim ve deneyim kazandıkları, ikili ticaret ilişkileri kurdukları, organizasyonu son derece başarılı buldukları büyük bir memnuniyetle müşahade edilmiştir.
Borsamız üyelerimizin uluslar arası ticaret/rekabet ve ihracat kapasitelerinin geliştirilmesi için bu güne kadar olduğu gibi bundan sonrada gelen üye talepleri doğrultusunda gerekli organizasyonları düzenleyerek üyelerimizin hizmetinde olmaya ve Borsamızı, ilçemizi-bölgemizi her platformda tanıtmaya, temsil etmeye devam edecektir.”

admin

admin

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu