GündemYaşam

Başkan Yalçuva: “Gün Birlik Günüdür”

Kumru, Depremzedeler İçin Omuz Omuza
Kumru ilçesinde vatandaşlar kar kıyamet demeden asıl kıyametin yaşandığı 10 il için yardım seferberliği başlattı. İlçe sakinleri pat pat denilen tarım araçlarına yükledikleri odunları deprem bölgesine ulaştırmak üzere eski belediye binası önüne getirdiler. Kumru Belediye Başkanı Yusuf Yalçuva da bizzat çalışmalara katılım sağladı ve halkın bu dayanışmasına şahitlik etti.
Depremzedelerin ısınması için başlatılan bu örnek yardım kampanyasına ilişkin açıklama yapan Kumru Belediye Başkanı Yalçuva hemşehrilerine teşekkür ederek şöyle konuştu:
Gün yardımlaşma ve dayanışma günüdür. Bugün, Mahallelerimizde halkımızın destekleri ile yakacak ve yardım malzemeleri toplanmaya devam ediliyor. Fizme Mahallemiz, Dereköy Mahallemiz, Kurtuluş Mahallemiz, Yukarıdamlalı Mahallemiz, Fatih Mahallemiz ve Avdullu Mahallemiz de, Vatandaşlarımız topladığı yakacak ve yardım malzemeleri Dereköy Mahallesi, eski belediye binası önünde toplandı. İlçe Başkanımız Aydın Çavuş ile birlikte yardım toplayan halkımızın bu eşsiz dayanışma ruhuna şahit olduk. Bu acı günde birlikte millet olma ruhu ile yardıma koşan tüm Kumrulu hemşehrilerime teşekkür ederim.”
Bir araya getirilen yardımlar ilgili kurumların desteğiyle afet bölgesine ulaştırılmak üzere dualarla yola çıktı.

admin

admin

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu