GündemKumruSiyaset

Başkan Yalçuva: Halkımızla Birlikte Çalışıyoruz”

Kumru Belediye Başkanı Yusuf Yalçuva, yerel seçimlerin ardından geçen 3 yıllık görev süresinde verdikleri her sözü yerine getirebilmek için sahada gayretli olduklarını söyledi. Alp Tv Ünye stüdyolarında Gazeteci Hamza Alp’in sorularını yanıtlayan Yalçuva, otoparktan sanayi tesislerine, istihdamdan kültür sanat ve spora kadar her alanda halkın refahını gözeterek çalıştıklarını söyledi.

 

“İlçemizde Otopark Sorununu Bitiriyoruz”

“Bizim Şehir” programında başkanlık koltuğundaki 3 yılı değerlendiren Başkan Yalçuva, otopark sorununa ilişkin olarak şöyle konuştu:

“2019  seçimlerinde söz vermiştik ve şimdi altı otopark üstü meydan şeklinde otoparkımızı yaptık ve şimdilik geçici olarak bir tekstil firmamıza verdik. Sanayideki çalışmalarımız tamamlanıp tekstili oraya taşıdığımız zaman hemen hemen 500 araçlık kapalı otoparkımızı tamamlamış olacağız. Kumrulu vatandaşlarımız, esnaflarımız da kısa sürede otopark sistemine alışmış olacak ve ilçenin sokak ve caddelerindeki otopark sorununu halletmiş olacağız.”

 

“Sanayimiz Tamamlanarak İstihdam Kapıları Açılacak”

Yalçuva, yine seçim zamanında verdikleri sözlerden birinin de sanayi konusu olduğunu söyleyerek mevcut istihdamın üzerine artı bin kişi daha katkı sunma gayretinde olduklarını ifade etti:

“Biz ne söz verdiysek yerine getirmek için gayret ediyoruz. Kumrulu hemşehrilerimize sanayi sözü vermiştik. Sanayisi, Gençlik Merkezi, Park Bahçesi, otoparkı derken faaliyetlerimizi sürüyor. Sanayimize başlamıştık ve bunun üzerine 32 dönümlük yer istimlak ettik. Bu işleri belediyemizin kaynakları ile gerçekleştirdik. Bu yeri Kumru Belediyemize kazandırdık. İlk etapta 40 işyerimizin ihalesine çıktık. Yine 20 tane işyeri ve üzerine tekstil fabrikasını Kumru’nun hizmetine kavuşturacağız. Yıllardan beri söz verilip de yapılmayan bir çalışma ile Kumru’daki istihdama da önemli katkı sunmuş olacağız. 600-700 kişi tekstilde çalışacak. Sanayi alanı tamamlandı mı 1000 kadar kişi daha iş sahibi olacak.”

 

“Gençlik Merkezimizi Tamamlıyoruz”

Gençlere yönelik çalışmaları da aktaran Başkan;

“Gençlerimizin hiç bir sosyal alan yoktu. O zaman yapacağız  demiştik, şimdi gençlik merkezimizi yapıyoruz. Bunu da Kumru’nun merkezine yapıyoruz. Eski emniyet amirliği binamızı aldık, yıktık, ihaleye çıktık, temelini attık ve inşallah bu sene gençlik merkezi olarak tamamlıyoruz.” şeklinde değerlendirmelerde bulundu.

 

“16 Temmuz’da Yayla Şenliğine Davetlisiniz”

“İnşallah 16 Temmuz’da Düzoba Yaylamızda bir şenlik yapacağız. Pandeminin ardından bu sene yine kaldığımız yerden etkinliklerimize devam edeceğiz. 2019 yılında çok güzel şenlikler yapmıştık ve yaklaşık 15 – 20 bin kişiyi daha ilk günde ağırlamıştık. Düzobadaki temel ihtiyaçlara uygun yapıları da kısa sürede tamamlıyoruz.”

 

“Beton ve Asfalt Malzemelerinin Zamlanması Bizi Yordu”

Kumru Belediye Başkanı Yusuf Yalçuva,ilçedeki yol yatırımlarını da açıklayarak canlı yayında şöyle konuştu:

“Ben yola çok önem veren bir belediye başkanıyım. Biz milletten kaçan bir insan değiliz. İnsanlar sormaz mı bu yolların halini. Biz elimizden geleni yapıyoruz, eksiklerimiz tabi var. Elimizdeki imkanlar dahilinde yollarımıza da bakım yapıyoruz. Biz kalıcı olsun diye mahalle yollarımızı beton yapıyoruz ve yapılan işin doğru olduğunu kar yağınca görüyoruz. Tabi beton ve asfalt malzemelerinin zamlanması bizi de vurdu. Belediyemizde rutin işler de var. Temizliğe önem veriyoruz. Mahallelerimizdeki atıl durumlardaki okulları restore ediyoruz. Mahalle konakları, gençlik konağı, düğün alanları gibi faaliyetlerle bu atıl binaları da halkımızın hizmetine sunuyoruz. Mahalleli mile istişare halinde her türlü yatırım ve hizmetleri yine halkımızla birlikte yapıyoruz. Yine her mahallemizde çocuk oyun parklarımız da olacaktır.”

 

“Halkımızla Birlikte Çalışıyoruz”

“Biz sorumluluk bölgelerimizde bulunan her yere dokunuyoruz. Camilerimizden okullarımızdan, spor alanlarımızdan gençlerimize, kültür sanata kadar her alanda işin ilgilileri ile birlikte çalışıyoruz. Büyükşehir Belediyemiz ekipleriyle birlikte entegre olarak çalışmalarımız devam edecek ve halkımızın refahını da her zaman gözeten bir belediye olacağız.”

admin

admin

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu