GündemSiyaset

Başkan Zor “Terör Örgütlü Bir Parti İle Pazarlık Yapmak Tabiki Vebaldir”

Büyük Birlik Partisi Ordu İl Başkanı Durmuş Zor, Ankara ziyaretleri dönüşü, partilerinin Genel Başkanı Mustafa Destici’nin “bu işin vebali var” sözlerinin yanlış anlaşıldığını farklı yönlere çekildiğini söyleyerek, Alp TV’ ye önemli açıklamalarda bulundu.

Cumhur İttifakı’nın ortaklarından Büyük Birlik Partisi’nin (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, Millet İttifakı’nın Cumhurbaşkanı adayı olarak açıklanan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu hedef aldığı açıklamasında “PKK’ın uzantısı HDP’nin içerisinde olduğu ya da desteklediği bir cumhurbaşkanı adayı desteklenemez, bir ittifak desteklenemez. Bunun ağır vebali olur. Hem bu dünyada hem de öbür dünyada çok ağır bedel ödemek zorunda kalırlar” diyerek yeni bir gündem konusu oluşturuldu.

Büyük Birlik Partisi Ordu İl Başkanı Durmuş Zor, Ankara ziyaretlerinin çok olumlu geçtiğini seçim çalışmalarının partileri olarak çok kapsamlı bir şekilde toplantılarda konuşularak pozitif kararlar aldıklarını belirtti.

Büyük Birlik Partisi Mustafa Destici’nin Diyarbakır’da çocukları kaçırılan annelerin HDP binası önünde eylem yaptıkları için destek vermek amaçlı bir konuşma yaptığını belirten, Ordu İl Başkanı Durmuş Zor, “Bu açıklama millet ittifakına oy verme anlamında algılanmamalıdır” dedi.

Bu şekilde bir algı oluşturulmasının yanlış olduğunu belirten büyük Birlik Partisi Ordu İl Başkanı Durmuş Zor,

“HDP terör örgütü ile ilinti olan bu partiye oy vermek vebaldir. Hem bu dünyada hem de öbür dünya da vebali vardır anlamını taşıyor. Bu konuların bu şekilde çarpıtılması bir an önce değiştirilmesi gerekiyor. Millet ittifakı doğal olarak HDPliler ile görüşüyor, onlarla pazarlık yapıyor. Sayın Kılıçtaroğlu taleplerine de cevap veriyorsa işline gelen öyle algılar. Sayın Destici tecrübeli bir siyasetçidir. Oy verdiği kesimi kendisine rakip gibi gören onları incitecek bir davranış içerisinde bulunmaz. Çünkü bizim yapımız, kendimize ne kadar değer verirsek başkasına da o kadar değer veririz. Karşı olduğumuz terör örgütüdür. Terör örgütünün ilintili olduğu siyasi partidir. Muhatabımız onlardır. Söylenilen cümle terör örgütü HDP ve terör ile bağlantısı olanlaradır” dedi.

Haber: Gülten KODAL

admin

admin

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu