GündemEkonomiİlçelerÜnyeYaşam

Bayram İkramiyesi Azı Karar Çoğu Zarar

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın bayram ikramiyelerinde herhangi bir artış yapılmayacağını açıklamasının ardından, gözler emeklilere çevrildi.

Emekli olan vatandaşların aylar öncesinden bayram ikramiyelerinin en az 2 bin liradan alacaklarını umut ederlerken, yapılan açıklamalar ile adete kolu kanadı kırıldı.

Alp Tv mikrofonlarını  uzattığımız emeklilere, 1100 lira olan bayram ikramiyesinden memnun musunuz diye sorduk, ancak memnun olan da olmayan enflasyonun bu kadar yükseklerde olması ve zamlardan canı yanan vatandaşların cevapları , ikramiyenin yetersiz olduğuna yönelikti.

Emekli İsmail Özdemir, “ Bundan önceki hükümetlerin hiç biri böyle bir ikramiye vermemiştir. Verdikleri ikramiye gayet iyi. Yapılan zamlara sabredersek düzelecek inşallah.

Bazı vatandaşların yorumları ise, yeter ki sağlık sıhhatimiz yerinde olsun bayram ikramiyesi az yada çok olsun diyenlere tepki gösterenler ve destek çıkan emekliler de en azından yüzleri güldürecek şekilde maaşların yatırılmasından yana olduklarını ifade ettiler.

admin

admin

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu