Gündem

Beden Sonra Yaptıkları Sadece Emlakçılık

Ahmet Arpacıoğlu Trafik Sorununu halledemeyenler Yine Oy İstiyorlar

Yaptıkları Sadece Emlakçılık… Yerel seçimler için başkan adayları Alp Tv’de gazeteci Hamza Alp’in konuğu olmaya devam ediyorlar. İyi Parti Ünye Belediye Başkan Adayı Ahmet Arpacıoğlu “Başkanlar Konuşuyor” programında çarpıcı açıklamalarda bulundu ve rakiplerine göz dağı verdi, “Ünye’de imzamız var, zamanında yaptık, yine yaparız” dedi. 

Ünye’nin alt yapısını biz yaptık, yaptığımızı her kes biliyor, benden sonra yapılanlar tamiratlarla sürüyor. Ben Ankara da ki bürokratlarla çalıştım, şimdikiler niye çalışmıyor, ben o dönemde hangi kuruma gitsem milletvekilimin veya bürokratımın selamı ile gittim ve kapılar açıldı. Yapıldıktan sonra da onlara teşekkür ettim, şimdi onlar bana bizim adımızı nasıl kullandın mı diyeceklerdi demezler neden çünkü yaptığım iş kendim için değil Ünye içindi. Biz belediyeciliğimiz konusunda iddialıyız ve iddialı olmaya devam edeceğim. Şimdi de bizim Ankara’da bürokratımız ve Milletvekilimiz var, ama onlar Ankara’da ki bu güçten güç alamamışlar ve sonuçlar ortada. Ben şimdi bunları söyleyince bana kızıyorlar ve utanmıyor mu diyorlar. Ben yaptıklarımdan utanmıyorum, yine de yapacağım. Çünkü vatandaş bunu görüyor, yani yaptıklarımızı bunlar tamirini yaptılar. Ben eserlerimi yapayım yine siz onların boya badana işini yaparsınız, hiçbir mahsuru yoktur.

Ünye’nin trafiği konusunda Çınar gazetesinde her gün manşet yapıyordunuz “Büyükşehir ve Küçük şehrin trafik sorununu çözemediği şu kadar gün diyerek farkındalık yapmıştınız. Şimdilerde levhalarla trafiği çözmeye çalışmaları hayal, ben daha o günlerden bugünleri ön görerek tabakhane deresinin her iki yanından trafiği akıtarak Akkuş Niksar caddesini rahatlatmak adına ilk adımı attım ve yüzde 90 oranında çözüme kavuşturdum. Ancak benden sonra yüzde 10 luk kısmı dahi çözemediler. Ve yaşadığımız sorun ortada, buda gösteriyor ki yeniden bize yetki verilirse bu sorun ortadan kalkar. Biz sadece o günlerde bunu değil, sebze hal’ini şehrin dışına alarak trafik sorununun büyümesini önlemiş olduk. Belediye başkanı sadece kendi dönemini kurtarmak değil, şehrin geleceğini güvence altına almaktır. Biz o günlerden bu günleri planlamıştık.

Trafik Sorununu Çözemeyenler Yine Oy İstiyorlar

Ahmet Arpacıoğlu Trafik Sorununu Halledemediler 5 Yıl Daha İstiyorlar
Ahmet Arpacıoğlu Trafik Sorununu Halledemediler 5 Yıl Daha İstiyorlar

Şehrin içine bir AVM yaparak trafik sorununu çözmek yerine daha da sıkıştırdılar, bir de burası belediyenin mülkü iken şimdi burası şahısların mülkü oldu, yine şişelemenin olduğu yer belediyenindi şimdi 15 Temmuz meydanı dedik ve yine sattık, Mithat Kısacıkoğlu parkının yanına yine bir iş merkezi yapıldı ve belediye yeri satıldı. Yani bunlar belediyecilik değil, emlakçılık yaptılar. 

Şimdi yine soruyorlar zamanında iktidar partisindeydiniz şimdi ise muhalefet olacaksınız bu işleri nasıl yapacakmışım, Sayın Cumhurbaşkanımız İstanbul belediye başkanı iken muhalefette idi başardı mı? Başardı. Eskişehir Belediye Başkanı yıllardır muhalefette başardı mı? Başardı. Yapmak isteyen yapar ve başarır. Bize yetki tekrar verilsin Ünye’yi geleceğe taşıyalım, dedikodu ve mazeretler üretecek durunuzu yok. Onlar dedikodu yapıyorlar, vatandaşlarımız icraat istiyor.

Milletvekili Hamarat Özür Dilemeli

Milletvekilleri Mustafa Hamarat’ın Çaybaşı’nda İlküvez mahallesi halkından, vatandaşlarından bir özür borcu vardır, biz Ak partiliyiz diyerek vatandaşa hakaret etmeye laf söylemeye hakkı yoktur. Biz hizmetlerimizi yaparken Halka hizmeti, Hakka hizmet olarak görüyoruz ve bu desturla çalıştık, çalışmaya da devam edeceğiz.

İlgili Makaleler

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu