GündemİlçelerOrduTurizmÜnyeÜnye Belediyesi

Belediyen Gazilere Anlamlı Gezi

 

Ünye Belediyesinden Muharip Gaziler için anlamlı gezi düzenledi.

Ünye Belediye, Ünyeli Muharip Gazileri Çanakkale Şehitliğini gezmeye gönderiyor. 40 kişilik kafileden oluşan grup, bugün Ünye Cumhuriyet Meydanı’ndan uğurlandı. Uğurlamaya Gazi ve ailelerinin yanı sıra Ünye Belediye Başkanvekili Orhan Gürel, Belediye Başkan Yardımcısı Ali Kemal Mehel, Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürü Oktay Okuyucu ve gazilerin yakınları katıldı.

 

Ünye Muharip Gaziler Derneği Başkanı Arif Takıcı makamında ziyaret ettiği Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı’dan Gazi ve Şehit ailelerine yönelik Çanakkale Şehitliği gezisi düzenlemesi ricasında bulundu.

Bunun üzerine harekete geçen ve çalışma başlatan Ünye Belediyesi, gezi programını uygulamaya koydu. Çanakkale Şehitliği gezisinin ilk kafilesi Ünye İskelesi önünde düzenlenen Şehitler Diyarına törenle uğurlandı.

 

“Doğru Bir Yaklaşım”

Ünye Muharip Gaziler Derneği Başkanı Arif Takıcı, “Yüce ruha sahip değerli Belediye Başkanımız Hüseyin Tavlı’ya çok teşekkür ediyoruz. Bizim kendisinden ricamızı kırmadı, kabul etti. Gezi için görüşmemiz kış mevsiminde olmuştu. Doğru bir yaklaşım gösterdi; “Oralar şimdi soğuktur, yaz dönemi havaların biraz uygun olduğu dönem ben sizi göndereyim, olur mu? diye sormuştu.

Biz de çok daha güzel olacağını ifade etmiştik. Ve zamanı geldi, Başkanımızın talimatıyla Belediyemiz Ünyeli Muharip Gaziler için gezi programının çalışmasını yaptı. Bugün ilk kafile olarak, bu kutsal topraklar için kanını dökmüş, canını vermiş şühedanın,  vatan topraklarının bağrında yatan şehit ecdadımızın manevi huzuruna varmak üzere yola çıktık. Ricamızı kırmadığı ve bizi böylesine son derece anlamlı ve değerli geziye gönderdiği için Belediye Başkanımıza çok teşekkür ediyoruz.” dedi.

Gürel: Gidip görülmesi gereken yerler, görülmesini istiyoruz

Ünye Belediye Başkanvekili Orhan Gürel kafile için düzenlenen uğurlama töreninde, “Çanakkale deyince Türk Milleti’nin yeniden doğuşunu, Çanakkale deyince tüylerimizin diken diken oluşunu halen, he an yaşıyoruz. Biz göreve geldiğimiz günden beri tarihi ve manevi mekânlarımızı öğrencilerimize, şehit ve gazi yakınlarımıza gezdiriyoruz. Gidip görülmesi gereken yerler, görmelerini istiyoruz. Gitmeyenlere de Rabbim gitmeyi nasip etsin.” ifadelerinde bulundu.

 

admin

admin

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu