Alp TvGündemİlçelerSporÜnye

Bileğinin Hakkıyla Kazandılar

Erzurum’da 7 ile 10 Nisan tarihleri arasında gerçekleştirilen Anadolu Yıldızları Taekwondo Ana Lig çeyrek final Türkiye Şampiyonasına, Ordu takımı ile katılan Ünye Reis Gençlik Spor Kulübü sporcusu Öznur Yılmaz +59 kg’da 3. olarak 12 Mayıs tarihinde düzenlenecek olan yarı finallere katılacak.

Düzenlenen turnuvaya katılan Ordu ili takımı, toplamda 14 madalya kazandı. Ordu ili takımı ilk 6 takım arasında girerek 12 Mayıs tarihinde Erzurum’da yapılacak olan yarı finallere katılmaya hak kazandı.

Gösterdikleri üstün gayretin mükafatını alan sporcular, başarılarının arı finalde de göstererek Türkiye Şampiyonluğu olduğunu söyleyen, Ünye Reis Spor Kulübü Başkanı Cavit Arslan yaptığı açıklamasında;

Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın 2022 yılı Anadolu Yıldızları Taekwondo Ana Lig grup maçları yapılması için bundan 15 gün önce Ordu’da il seçmeleri yapılmıştı. Reis Gençlik Spor Kulübü olarak +59 kg’da Öznur Yılmaz isimli sporcumuz düzenlenen il seçmelerinde il birincisi oldu ve Ordu il takımına girmeye hak kazandı. Daha sonra 7 ile 10 Nisan tarihlerinde Erzurum’da düzenlenen çeyrek final Türkiye Şampiyonasına katıldık. Sporcumuz kilosunda 3. olarak yarı finale girmeye hak kazandı.

Arslan, ”Bize Destek Veren Herkese Teşekkürler”

Biz şampiyonaya Ordu takımı ile beraber katıldık. Ordu takımı olarak 3 altın, 3 gümüş ve 8 tane bronz madalya kazandık. Toplam 14 madalya ile il olarak bayanlarda 2., erkeklerde ise 3. olduk. Böylece ilk 6 takım arasına girerek 12 Mayıs tarihinde düzenlenecek olan yarı finallere katılmaya hak kazanılmış oldu. Şampiyonaya katılacak olan sporcularımıza başarılar diliyoruz. Turnuvaya gitmemizde yardımcı olan Ordu Gençlik Spor İl Müdürü Mustafa Genç ve İlçe Spor Müdürümüz Aydın Kuyumcu’ya teşekkür ediyoruz.”  dedi.

admin

admin

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu