GündemSiyaset

Bilgiç İktidara Yüklendi: “Bunlar Din İstirmarcısıdır, Dinbazdır”

Saadet Partisi Genel İdare Kurulu Üyesi Muammer Bilgiç, Ünye’de düzenlenen “İktidar yolunda millet ittifakı” toplantısında konuştu.

İktidara ve Cumhur İttifakına yüklenen Muammer Bilgiç, açıklamalarında şöyle konuştu:
“Yolları, köprüleri, viyadükleri, şehir hastanelerini biz yaptık ama yoksulluk, açlık Allah’ın takdiri” diyen dinbazlar var. Soğansız yaşarım, vatansız yaşayamam dedirtiyorlar vatandaşımıza. Bir yeri vatan yapan o toprağın insanı doyurması, beslemesidir. Şimdi bu vatanı parsel parsel edenler, ihale kanununu 193 defa değiştirip rant devşirenler yoksulların çocuklarına elle tutulmayan gözle görülmeyen bir vatan sevgisi aşılıyorlar. Bunlar din istirmarcısıdır.
14 Mayısta seçime gittik. Ayda 8bin 500 lira maaş alan asgari ücretlinin ayda kaç lira ile ev otomobil alabileceğini konuşmamız gerekirken biz ne konuştuk. Matematik harici her şeyi konuştuk. Ülkenin yüzde 10u servetin yüzde 67sine sahip. En yoksul yüzde 50 de servetin yüzde 4üne sahip. Seccadeyi, Ayasofya’yı konuşturuyorlar bize. Biz dinbazlığa müsade etmeyeceğiz. Biz millet ittifakı olarak bı seçimi kazanacağız. O parti çalıştı bu parti çalışmadı gibi söylemlerin ötesinde bizler bütün ortaklarımız partiler ile birlikte çalıştık ve yine birlikteyiz.”
Haber: Talip KOCAKOÇ

admin

admin

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu