EğitimGündemİlçelerÜnye

Bilim Fuarında Eğlenceli Görüntüler Yer Aldı

TUBİTAK 4006 Bilim Fuarı’nın bugünkü adresi Ünye Adnan Menderes Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi oldu.

Okullar arası düzenlenen TUBİTAK 4006 Bilim Fuarı’nda öğrenci ve öğretmenlerin birbirinden farklı ve yetenekli projelerini açılışta tanıtımını yapan Genç Mucitler, aylardır çalışmalarının sonucu olarak tanıtımını yaptıkları emekleri programa katılanlardan tam not aldı.

İlçedeki protokol, okullar ve diğer ziyaretçilere 2 gün boyunca açık olduğunu söyleyen, proje yürütücüsü Bilişim Teknolojileri öğretmeni Salih Çağdaş, çalışmalar hakkında şu bilgilere yer verdi;

“2021 Ekim ayından itibaren çalışmalarına başlayan öğretmen öğrencilerin, 5 araştırma, 6 inceleme ve 7 tane tasarım projesi olmak üzere 17 TUBİTAK projesi hazırlandı. Öğretmen ve öğrencilerin emeklerine sağlık” dedi.

Programa katılan Milli Eğitim Müdürü Özgür Tokgöz, Ak parti İlçe Başkanı Kenan Selim Argan ve diğer protokolünde katılım sağladığı açılışta, projeleri tek tek gezerek, çalışmalar hakkında bilgi aldılar.

17 proje arasında öğrencilerin hazırlamış olduğu projelerin içinde yer alan Hacivat-Karagöz Gölge ve Orta” oyunu izleyicilerden büyük beğeni aldı.

2 ay boyunca Ünye Yaşayan Kültür Miras Müzesi’nde İhsan Akbulut ve Evren Vural hocalarından eğitim alarak “Gölge ve Orta” oyununu tasarlayan öğrenciler, kendileri tasarlayıp kendileri oynadığı oyun ziyaretçilerin ilgisini çekmeyi başardı.

admin

admin

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu