GündemOrdu Büyükşehir BelediyesiSiyaset

Bizde Sahada Olacağız

Ak Parti Büyükşehir Belediye Başkan adayını açıklamasının ardından Ordu’da hareketli saatler başladı. Kulislerde Enver Yılmaz’ın yeniden aday yapılacağı yönünde çok yönlü kulisler yapıldı ancak bu olmadı, bunun tutmaz ise Yeniden Refah Partisinden nabız yoklayan Yılmaz kapılar kapanınca rotayı İyi Partiye çevirmişti. Ancak iyi parti genel merkezi partililere bir an önce adaylarınızı belirleyin talimatı sonrası Rıdvan Yalçın ben partimin her türlü görevine razıyım açıklaması gelmişti. Enver Yılmaz son ana kadar bekleme kararı aldığı için Rıdvan Yalçın bu kararı şimdi nasıl değerlendirir bekleyip göreceğiz. Ancak Enver Yılmaz plan programı sadece bir partiye endekslemediği için alternatif olarak da Saadet Partisinden bu harmana giriş yaparım diyor.

Eyüp Fatsa ise Mahmut Özer ve Metin Gündoğdu tarafından desteklenen bir isimdi. Fakat Eyüp Fatsa daha önceden beri Yeniden Refah Partisi ile hiç diyaloğunu kesmemişti, hatta Ankara’ya gittiğinde hep namazlarını Yeniden Refah Partisi Genel merkezinde kılardı. Fatih Erbakan Ordu’ya geldiğinde de birlikte Fatsa’da esnaf gezilerini gerçekleştirmişlerdi.

Ak Parti içindeki muhalifler, Hilmi Güler cephesi ve morali bozulan kendilerine göre Ordu’yu dizayn edenler şimdi yeni bir film peşindeler.

Enver Eyup

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu