Ankara

789

Hamza Alp

hamzaalp@alpmedyaajans.com


Ünye Ticaret ve Sanayi Odasının yeni ve genç ekibi olarak Pazar Günü Ankara’ya TOBB Başkanı Sayın Rıfat Hisarcıklıoğlu’nu ziyarete gittik. Türkiye genelinde yapılan seçimlerin ardından yeni yönetimleri kabul eden başkan Hisarcıklıoğlu bizleri de ağırladı. Herkesi kapıda karşılayan Sayın Başkan Rıfat Hisarcıklıoğlu tam bir ev sahipliği yaptı. Herkes kendini tanıttı, hoş sohbet derken bizim başkana evet bizden beklentileriniz nelerdir dedi. İrfan Akar başkanım güzel bir sunumdan sonra efendim bizim sizlerin öncülüğünde ve TOBB garantörlüğünde verilen nefes kredisi için talebimiz var, bunu Ünye’de bekleyen bir çok esnafımız var, kaynak istiyoruz. Bir diğeri ise Ünyemize yapılacak olan huzur evinin yapımı için daha önce söylemiş olduğunuz, yerini bulun biz odamız olarak gereğini yapacağız dediniz, Ünye Belediyesi yer tahsisini yaptı sıra bizde dedi. Başka isteğiniz var mı diyen Rıfat Hisarcıklıoğlu efendim şimdilik bunları hayata geçirelim isteklerimiz devam eder hem ilk tanışmamızda fazla isteğimiz olmasın dedi.

Bunun üzerine Başkan Hisarcıklıoğlu Türkiye’nin mevcut durumunu hepimiz biliyoruz. Esnafımız hakikaten nefes alsın diye bankalar ile yaptığımız görüşmeler sonucunda biz esnafımıza kefil olarak belli bir oranda da para yatırarak bir kampanya başlattık. Fakat bizim kasada da bir şey kalmadı, ancak Ünye her zaman bizim için farklıdır, o yüzden sizin gibi genç bir ekibe yardımcı olmaya çalışacağım. İkinci konuya gelince bizim de önümüzde bir seçimimiz var, inşallah yeni yönetimle oturup bu konuyu da çözeriz. Bir başka konu ise Ünye siyaseten çok güçlü, bu gücü iyi kullanırsanız iyi şeyler olur. Ünye benim anılarımda hep farklıdır, mesela Odaları gezdiğimiz dönemde İsmail Hakkı Kara Ünye’ye de bekliyorum bir yere söz vermeyin yemeği burada yiyeceğiz dedi, tamam dedik. Ünye’yi ziyaret ettik Fatsa’ya da uğrayacağız tabi. Fatsa başkanıyla birlikte yönetimden bir iki arkadaş Fatsa’ya doğru gidiyoruz başkan bana kırgın, hayırdır başkan neşen gitti deyince efendim siz şimdi Ünye’ye geri döneceksiniz yemek yemek için, bana da diyecekler ki Başkanı bir yemeğe bile davet edemedi, beni Fatsa’da topa tutacaklar deyince, ben de üzülme yemekten sonra sana kahveye geliriz dedik. O gün anladım ki Ünye ile Fatsa arasında tatlı bir rekabet var. Hasan Şimşek ile Dünya’nın herhangi bir yerinde karşılaşabilirsiniz. Ben mesela Fransa’da bir televizyon kanalına giderken beni kapıda o karşıladı. Durmuş Zor başkanlarımla da güzel anılarımız oldu, hepsine sizler aracılığıyla esnaflarımıza ve başkanlarımıza selamlarımı gönderiyorum. Yine Borsa Başkanımız Mustafa Uslu ile uyumlu çalışıyoruz yani Ünye hep farklı kalacak güzel çalışmalarımız olacak.

Ayrıca başkan İrfan Akar’a beni 363 gün 24 saat arayabilirsin ancak Ramazan bayramı ve Kurban Bayramının birinci günleri telefon kullanmıyorum o yüzden ulaşamazsın dedi,

Ankara’dan olumlu ve güzel duygularla geri döndük, çalışmalarımıza tüm hızıyla devam ediyoruz.