Yol Bekleyen Mahalleli İş Makinelerine El Koydu

2994

Ünye-Kumru arası bağlantı yolunun 4 yıldır yapılmadığını söyleyen yöre halkı iş makinelerini alarak kendilerine hizmet gelene kadar vermeyeceklerini söyledi. Ünye’yi Tekkiraz Mahallesi üzerinden Kumru’ya bağlayan bağlantı yolunun 4 yıl önce asfaltlanmaya başlanması ve aradan geçen yıllara rağmen çalışmaların tamamlanamaması vatandaşların tepkisini çekti. Ordu Büyükşehir Belediyesi’nin İl genelinde ihaleye çıkardığı 752 km. asfaltlanacak yol ağı içerisinde bulunan Ünye-Kumru bağlantı yolunun aradan geçen süreye rağmen tamamlanamaması vatandaşları mağdur ederken Kumru’nun Yeniergen, Eskiergen ve Eskiçokdeğirmeni Mahalleleri mağduriyeti en fazla yaşayan mahalleler oldu. Yol güzergahında halen tamamlanamayan 6 km.’lik alanda araçların oluşturduğu tozlar ise özellikle yol kenarında evi bulunan vatandaşları mağdur etti.

Hep Kandırıldık

Asfaltlama yapılacak yola getirilen iş makinelerinin başka bölgede asfaltlama yapılmak üzere alınacağını öğrenen mahalleli makinelerin mahalleden çıkışına izin vermedi. Yeniergen Muhtarı Fahrettin Tantu, “4-5 sefer yapmaya geldiler. Hep kandırıldık, geri gittiler. 2014 yılında yapıldı ihale ama o günden bu yana yapılmasını bekliyoruz. İş makinelerini 3-4 gün burada bırakıyorlar, sonra alıp başka yere gidiyorlar. Bu kez izin vermedik. Yol yapılana kadar da makinelerin gitmesine izin vermeyeceğiz” diye konuştu.

Reisimiz Bu İşe El Atsın

Mağduriyet yaşayan bir diğer mahalle olan Ergentürk Mahalle Muhtarı Selahattin Teyiş, “Buraya 3- 4 defa asfalt altı yapmaya geldiler.  Maalesef gördüğünüz gibi hiçbir faaliyet yok. Yetkilileri arıyoruz yapılacağını söylüyorlar. Beşinci yıla geldik halen daha yapılmadı. Bu insanların suçu ne? Seçimden seçime geliyorlar. Ben Reisimize sesleniyorum bu işe el atsın” diye konuştu. “Dünya Liderimiz bize çare bulsun” Ergentürk Mahallesi sakini Ahmet Tavan “biz Ordulu olarak 4 bakan 1 Milletvekili gönderdik Ankara’ya. Hiçbiri bu yola çare bulmadı. Ben Dünya Lideri Sayın Başkanımız Erdoğan’a sesleniyorum. Buna çare bulmasını mağduriyetlerimizin giderilmesini istiyorum” dedi. “Mahallemiz İş Makinelerinin Araç Parkı Oldu” Yeniergen Mahallesi Sakini Hasan Basri Turanoğlu, “Ordu’da yetkililerle görüşüldüğünde bu yolla ilgili ödenek sorunun olmadığını, yolun kesinlikle yapılacağını söylüyor ancak taşeron rma asfalt dökülmeyeceğini ve 6 km.’lik yolun 1,5 Km.’sinin çakıl olacağını söyledi. Ordu’da ilk kazma burada vurulmasına rağmen yol halen yapılmadı. En son yine şantiye şef buraya gelerek makineleri almaya geldi ve biz de makinelerin buradan gidemeyeceğini ifade ettik. Burayı iş makinelerinin araç parkı olarak kullanıyorlar. Çaresiz bekliyoruz” dedi.