Öz Sermayemizle Yatırımlara Devam

2730

Göç Kardeşler Yönetim Kurulu Başkanı Zekai Göç son zamanlarda şirket hakkında çıkan “Kayyum Atandı” dedikodularına açıklık getirdi. 6 kardeşten oluşan “Göç Kardeşler” şirketi son zamanlarda Türkiye’de yaşanan kriz nedeniyle hakların çıkan Şirkete “Kayyum Atandı” gibi söylentilere cevap vererek,” İşimizin başındayız. Yatırımlarımıza öz sermayelerimizle devam ediyoruz” diye konuştu.

Ünye Sevdalısıyız

Şirket ile ilgili olarak her hafta toplantı yaparak gelecek planlamasını sağladıklarını söyleyen Göç Kardeşler Yönetim Kurulu Başkanı Zekai Göç,” Bizler Göç kardeşler olarak 6 kardeşten oluşan bir aile firmasıyız. Babamız inşaat ustalığından gelen ve aynı zaman da Dereköy’de çiftçi olan bir ailenin 6 kardeş ile oluşan bir ailesiyiz. Bizim firmamız Uluslararası ve Yurtiçi, Yurtdışı iş yapan bir firmadır. Sadece Ünye’ye bağlı bir firma değiliz. Biz savaş bölgelerinde Kuzey Irak gibi yerde para kazandık ve daha sonra burada memleketimize yatırım yaptık. Öncelikle Ünye sevdalısıyız ve o yüzden devam eden projelerimiz, mevcutta Elazığ Şehir Hastanesini yaptık. Birinci aşaması bitti ve ikinci aşaması devam ediyoruz. Bursa’da şu an devam eden projemizin %90 aşaması bitti. İstanbul İki Telli şehir hastanemiz devam ediyor. Ankara Yargıtay projemiz devam ediyor. Aynı zamanda Ankara’da Amerikan Konsolosluğunu inşa ediyoruz. Bunlar bir senedir devam eden bir projemizdir. Bu projelerde çalışan sayımız bizim 2017-2018 yılları arasında 2 bin ve 2 bin 500 kişi arasında çalışanımız vardı. Ama şu dönemde Ünye’de bunu içerisinde olmak şartıyla yaklaşık bin 200 kişi çalışanımız var” dedi.

Öz Sermayemizle Yatırımlara Devam

Ünye’de çeşitli projelere imza atan Göç Kardeşler şirketinin yatırımlara aralıksız devam ettiğini söyleyen Yönetim Kurulu Başkanı Zekai Göç,”Ünye’de devam eden bütün projelerimiz olarak başta 15 Temmuz projemiz devam ediyor. Bu projemizi yaklaşık iki içerisinde tamamlamış olacağız.Göç Palmiye Evlerini bitirdik. İnsanlar orada yaşamaya başladı. Bu projemiz 40 dairelik bir projeydi. Bunun 25-30 dairesine taşınıldı. Yaşanır hale geldi. Aynı zamanda Beton Yoldaki 20 Dairelik yaptığımız ekonomik daire projemizi bitirdik. Yaklaşık 20 hane aile oraya taşındı ve taşınmaya da devam ediyor. Konut Projemiz olan Karadeniz Boğaziçi Panorama şantiyemize devam ediyoruz. Memurkent bölgesinde satış ofisimizi ve örnek dairemizi yaptık. En kısa zaman da bu ay itibariyle kule vincimizi oraya deplasman yapıp temel atmayı planlıyoruz. Daha sonra kule vincimizi kurup harfiyat bölümünde çalışabiliyoruz. Hedefiz orada Mart ayı içerisinde tam bir hızlı şekilde başlayıp en kısa zamanda bitirmeyi hedefliyoruz.Orada da bizim 200 dairelik bir projemiz var. Proje içerisinde anaokulu, kreş, bay bayan hamam sistemi , mini bir alışveriş merkezi, terzi ve kuaför dükkanlarımız olacak. İbadethanesine kadar düşündüğümüz bir yaşam projesi olacak. Biz bu şekilde Göç Kardeşler olarak bu yolda devam ediyoruz” diye konuştu.

Ekonomik Sıkıntımız Yok

Bölgede inşaat dışında her hangi bir ekonomik sıkıntılarının olmadığını söyleyen Zekai Göç,” Bizlerin bölgede hizmet verdiğimiz inşaat dışında herhangi bir ekonomik sıkıntımız yok. Bizim yapı marketle beraber dükkanlarımız var. Ayrıca vinç ve harfiyat hizmetimiz var. Şu an vinçli harfiyat parkımızda 8 tane mobil vincimiz var. Bunlar 20 tonluktan 105 tonluğa kadar vinçlerimizdir. Şu an vinç parkımızda bir tane bile vincimiz yok hepsi işte çalışıyor. Aynı şekilde 2 tane paletli iş makinelerimiz var her ikisi de şu an çalışmaktadır. Müşterilere harfiyat ve vinç bölümünde hizmet vermekte bazen sıkıntı çekiyoruz. Vinç parkımıza şöyle bir şeyimiz var. Ünye’nin ve bölgenin biz Samsun, Ordu, Tokat bu bölgeye hizmet verebiliyoruz. Hedefimiz önümüzdeki günlerde 200 tonluk teleskoplu bir vinç alarak ailemize katmayı düşünüyoruz ” şeklinde konuştu.

Bizim Abdestimiz Belli Çok Şükür

Ekonomik olarak “Göç Kardeşler” şirketinin sıkıntılar içerisinde söylentilerinin asılsız ve dedikodudan ibaret olduğunu söyleyen Zekai Göç,” Bu krizden bizim “Göç Kardeşler” olarak bir tane kredimiz yok. Öz sermayemizle devam eden kendi yağımızla kavrulan bir firmayız. Karşılıksız hiç bir şey yapmayız. Haftalık aylık toplantılarımız olur ve şirketimiz için kararlar alırız. Ezbere şey yapmıyoruz. İşte bizler hakkında 15 Temmuz için bir çok eleştiride bulundular. Buraya 5 tane firma dosya verdi. 6. firma olarak bizler dosya verdik. Biz dosyamıza çalıştık. Köydeki 2 katlı bir eve teklif verirken bile dersimize plan ve projesi ile çalışırız. Aynı şekilde de büyük projelere çalışarak fiyatlarımızı ona göre veririz. 15 temmuzun teklifini verirken belediyenin istediği sadece otopark ve üsteki meydanı istiyor. Biz ne yaptık dersimize tekrar çalıştık. Bu projeyi almamız lazım diyerek Ünye’ye katkımız olsun dedik. Biz zeminden olmak şartıyla 3 tane dükkanı zeminden verdik. 3 tane dükkanı ise teras kattan verdik. Toplamda 6 tane dükkan verdik. Bunu biz ihaleye girdiğimizde 6 tane dosya alınmış. Biz 6 tane rakibimiz var diye girdik ama tek “Göç Kardeşler” dosyası olaraktan girdik. Bunu hiç kimse yapar mı yada 6 tane dosyayı belediyeye verir mi gibi düşüncemiz olmadı. Bizim herhangi ufak bir eksiğimiz yok. Bizler yolumuza kararlılıkla devam edeceğiz. Etrafımızda çeşitli dedikodular var. Bunlar Göç Kardeşler Ünye’den gidiyormuş yada çekiliyormuş gibi söylentilerdir. Bizler Ünye’den de gitmiyoruz ve bölgede yatırımlarımız sonuna kadar devam edecek aynı şekilde yurtiçi ve yurt dışı şantiyelerimiz devam edecek” dedi.