Elektrik Kontağı Yangın Çıkardı

255

Ünye’de bir evde çıkan yangında maddi hasar meydana geldi. Edinilen bilgiye göre Çınarlık Mahallesi Özgür Sokak’ta bulunan 4 katlı bir apartmanın zemin katında saat 15:15 sıralarında Atilla Çakmak (49)’a ait dairede yangın çıktı. Elektrik kontağından çıktığı tahmin edilen kıvılcımların salonda bulunan buzdolabını tutuşturmasının ardından yangını gören mahalle sakinleri itfaiye ve sağlık görevlilerine haber verdi.

Elektrik kontağından şüpheleniyorum

Ev Sahibi Atilla Çakmak,” Ben dükkanda işteydim. Annemde yangın esnasında evin üst katındaydı. Annem üst katta bir anda evden bir koku olduğunu hissetmiş. Büyük ihtimalle elektrik kontağından olduğunu düşünüyorum. Çünkü annem her gün kendi evine çıktığı için doğalgazımızı gündüzleri kapatıyoruz.”dedi.

Ev sahibinin annesi Ayşe Çakmak (70) ise,” Ben evin üstünde oturuyordum. Kızımda aşağıdan kokunun geldiğini söyledi. Kapıyı açtığında evin içerisi yanıyordu. Komşular itfaiyeyi aradılar ve müdahale ettiler.” diye konuştu.

Ordu Büyükşehir Belediyesi Ünye İtfaiye Grup Amirliği ekipleri ise kısa sürede yangına müdahale sonrası ev kullanılamaz hale gelirken, yangınla ilgili olarak soruşturma başlatıldı.