İttifakın Adayı Kaygı’ya İkizcililerden Büyük Destek

708

MHP’nin İkizce Belediye Başkan adayı Osman Kaygı’ya İkizcililerden büyük destek var. 31 Mart Yerel seçimleri için çalışmalarına aralıksız devam eden MHP Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt,” Cumhur İttifakımızın ortak adayı Osman Kaygı’dır. İkizce’li halkımıza hayırlı olsun”dedi.

MHP Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt’un İkizce’ye gelerek onurlandıklarını söyleyen MHP İkizce Belediye Başkan Adayı Osman Kaygı, “ Sayın Millet Vekilimiz buraya gelerek bizi onurlandırdı. Sayın İl Başkanım, Sayın Fatsa Belediye Başkan Adayımız Fatih Koçak burada Ünye İlçe Başkanı Hacı Demir Buradalar. Ahmet Dikici dostlarımız Nedim Can hepiniz hoş geldiniz” dedi.

Ülkenin bekası için Cumhur İttifakı olması gerektiğine dikkati çeken MHP Ordu İl Başkanı Köksal Yılmaz, “ Milliyetçi Hareket Partisi başta Genel Başkanımız ve Sayın Vekilimiz olmak üzere 50 yıldır önce ülkem sonra milletim sonra da partim diyerek çıktığımız bu kutlu yolda 9 Şubat itibariyle 50. Yılımızı kutladık. Hepimize Türk milletine hayırlar getirmesini diliyorum. Bu süre içerisinde Milliyetçi Hareket Partisi olarak ben değil bizler için yoldayız. 24 Haziran’daki cumhur ittifakının devamı için 31 Mart’ta bir beka ve ülkemizin PKK’ya FETÖ’ye karşı dik duruşunun bir temsilidir Cumhur İttifakı “diye konuştu.

Bu Ülkeyi Kimse Bölemez

Ordu’nun 17 ilçesinde adayları olmamasına rağmen cumhur ittifakı için AK Partiyi destekleyecekleri söyleyen MHP Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt “Beka sorunu Salı günü  mecliste HDP’nin Genel Başkanı grup toplantısında bir söz söyledi. Bu söz bekanın ne kadar önemli olduğunu göstermesi açısından çok önemli. Bu Sezai Temelli ‘Biz Kürdistan’da kazanacağız, batıda Ak Parti ve MHP’yi sandığa gömeceğiz’ diyor. Ne diyor HDP Van Milletvekili Nadir Yıldırım ‘Biz PKK’yız PKK bizdir. Faşistlere karşı PKK ile beraber kazanacağız ’diyor. Bu HDP kiminle beraber CHP, İP, Türkiye Komünist Partisi(TKP)ile beraber. İşte Sayın Devlet Bahçeli’nin göstermek istediği beka sorununu Sezai Temelli ve Nadir Yıldırım itiraf ediyorlar. Ne diyorlar ‘Biz Kürdistan’da kazanacağız, batıda Ak Parti ve MHP’yi sandığa gömeceğiz’ şunu söylemek isterim bu ülkede Kürdistan diye bir bölge yoktur. Yeryüzünde tek ülkücü kaldıkça bu ülkeyi hiç kimse bölemeyecektir. Bize de Devlet Bahçeli demiştir ki ‘Ülkücüler! İkizce ve Çamaş’ı Milliyetçi Hareket Partisi 17 ilçe AK Parti’nin sizden ben rica ediyorum Cumhur İttifakına destek verin’ demiştir. Biz ülkücüler 17 ilçede adayımız olmamasına rağmen hem ilçe başkanlarına hem de büyükşehir belediye başkanına kendi adayımız gibi çalışacağımıza namus şeref sözü veriyoruz. Biz nasıl Ünye’de Ak Partiyi destekliyorsak, Akkuş’ta Ak Partiyi destekliyorsak İkizce ’deki Ak Partili kardeşlerimizde gönül rahatlığıyla Milliyetçi Hareket Partisi’ni destekleyeceklerdir ”şeklinde konuştu.

Makamından 3 Kişi Kovdu

31 Mart Yerel Seçimlerinde Ak Partiden aday gösterilmedikleri için bağımsız aday olmak istediklerini söyleyen kişileri makamından kovduğunu söyleyen İkizce Ak Parti Belediye Başkanı Bahri Söğüt, ”Bu vatan hepimizin bu bayrak hepimizin bu ezan hepimizin. Eğer yaşayacaksak bu bayrak düşmeyecek bu ezan susmayacaktır.5 sene önce seçilerek buralara kadar geldik. 5 sene sonra Cumhur İttifakı yapıldı. İkizce ve Çamaş’ı Cumhur İttifakı kararı ile MHP’ye verdik dediler. Biz buna saygı duymak zorundayız. Vekilimizin dediği gibi enaniyet yapıp da beni vermediler, bağımsız çıkayım dediler. Sırf bu yüzden makamımdan 3 kişi kovdum. Çıkmak istiyorsanız meydan orada dedim. Ben sonuna kadar AK Partiliyim. Bizim bu vatana borcumuz var. Ölünceye kadar çalışmak mecburiyetindeyiz. Bu vatan bölünürse 15 Temmuz da biz buradaydık nice 15 Temmuzlar olsun yine beraber olacağız. Şahit olun ki en önde ben olacağım” dedi.