Sinemanın Kalbi Ünye’de Atacak

301

Kültür ve Turizm Bakanlığı, Sinema Destekleme Kurulu kararını açıkladı. Buna göre 38 projeye bakanlık tarafından 32 milyon 350 bin lira destek sağlanacak. Bakanlığın uluslararası alandaki rekabet gücünü artırmayı amaçladığı ve 394 projenin değerlendirildiği kurul toplantısında, ilk filmini çekecek 13 yönetmenin projesine 9 milyon 250 bin lira destek verildi.

İlk Filmi çekecek olan Yönetmen Mehmet Hoşnut ve Senarist Kerim Aydemir Alp Medya Ajans Sahibi, Ünye Sanat Tiyatrosu Genel Sanat Yönetmeni, Sinema Ve Dizi Yapımcısı Hamza Alp’i ziyaret etti. Filmini gerçekleştirecek yönetmen projesine, Ünyeli Mehmet Hoşnut’un “Randıman” adlı filmi de Sinema kurulu tarafından onaylandı.

Konuyla alakalı Mehmet Hoşnut’un yaptığı açıklamada; Senarist Kerim Aydemir ve Halkbilimci İhsan Akbulut ile birlikte üzerinde çalıştığımız uzun metrajlı sinema filmimizin Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından onaylanması bizleri fazlasıyla mutlu etmiştir. Filmimizin Oyuncu ve  prodüksiyonunu profesyonel bir ekipten destek alarak sağlayacağız. Filmimizin, sinema ve kültürel anlamda bölgemize katkı sağlayacağını düşünüyoruz. Çünkü yaşadığımız şehirdeki insanların mizaç yapısı ve bölgemizin kültürel renkliliğinin artık beyaz perdeye aktarılması gerektiğini düşünüyoruz. Filmimizin yapımcılığını da Senarist-Oyuncu Kerim Aydemir ve Halkbilimci İhsan Akbulut ile birlikte yapacağız. Filmimizin hikayesi ise İstanbul’da ve Ordu’da yaşanmış hikayelerden esinlenmiştir.  Tür olarak bir Aile-Komedi filmi çekmeyi düşünüyoruz. Uzun bir araştırma ve geliştirme sürecinden geçen projemizin onay aşamasından sonra, hızlı bir şekilde oyuncular ve teknik ekiple görüşmelerimiz devam ediyor.

-Dışişleri Bakan Yardımcımıza Teşekkür Ediyoruz-

Projemizi ilk olarak Dışişleri Bakan Yardımcımız Sayın Yavuz Selim Kıran’a anlattık. Kendisi böyle bir sorumluluğun altına elimizi koyduğumuzdan mutluluk duyduğunu, Ordu’ya böyle sanatsal ve kültürel anlamda katkı sağlamak için elinden gelen yardımı yapacağını ifade etti. Çıktığımız yolda bizlere yardımını esirgemeyen Bakan Yardımcımıza teşekkür ediyoruz.