GündemEkonomiİlçelerTarımÜnye

Bölgeden Dünyaya Açılacak!

Bölgede ve Ünye’ tek olan ONEY MARINE SHIP SUPPLY, SERVICES CO. ( GEMİ KUMANYA-MALZEME VE SERVİS HİZMETLERİ) ve Ünyem Gıda Tarım San. Ve Tic. Ltd. Şti. büyük bir açılış ile hizmete girdi.

Ünye Liseler mahallesinde Hamide ve Ahmet Sencar çiftinin yıllardır hayalini kurdukları iş yerlerinin açılışını büyük bir mutlulukla Ünyelilerle paylaşan çift, bir tarafta yerel satış olacak temel gıda ve hayvansal gıdalar, diğer tarafta ise bölgenin cazibe merkezi olarak dünyaya açılarak, gemilerin ve limanların bütün ihtiyacını karşılayacak olan Oney Marıne Shıp Supply, ilk ve tek olmanın gururu ile açılışlarını gerçekleştirdi.

Açılışa Ünye Kaymakamı Ayhan Işık, Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı, Ak Parti Ünye İlçe Başkanı Kenan Selim Argan, çok sayıda vatandaşın katıldı.

Açılışta konuşma yapan Ünye Kaymakamı Ayhan Işık,

“İşletme sahiplerine hayırlı uğurlu olsun. Açmış oldukları yeni yerlerinde hayırlı ve bereketli bol kazançlar diliyorum.” dedi.

Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı,

“Pandemide gıdanın ne kadar kıymetli olduğunu anladık. Gıda yoksa evimizde ve üzerimizdeki materyallerin hiçbir anlamı olmadığı aşikar. Önce doymak gerekir. Bu yüzden 2 yıldır nünün ne derece önemli olduğunu görmüş olduk. Birinci olduğunu bizlere fark ettirmiş oldu. Hemşehrilerimizin açmış olduğu sağlıklı hijyenik ve özgün bir şekilde gıda noktasında bir müesseseyi açarak Ünye’mize kazandırdığı için tebrik ediyorum.”

 

Sencar: “Ordu ve Ünye’ye Faydalı Olacağını Düşünüyorum”

Eşi Hamide Sencar ile birlikte bundan sonra web sitesi üzerinden ve Ünye’de satışlarına başlayacak olan Ahmet Sencar, duygularını ve işe başlama fikrini şu şekilde ifade etti:

“10 yıldır gemi sektöründe çalıştım. Bu meslekte çalışıyor almam bu işi yapmam konusunda bize ışık oldu. Ünye Limanı ile birlikte Karadeniz bölgemize gelecek olan gemi sayısını, gelecek olan gemilerin taleplerini karşılamak için burada çalışmak yapmak istedik. Ordu’ya ve Ünye’ye faydalı olacağını düşünüyorum. Sadece Karadeniz bölgesinde sınırlı kalmayacağız. Marmara, ege, akdeniz ve dünyanın her hangi bir noktasında gemilerin ihtiyaç duyduğu her türlü gıda tedarik edeceğiz. Bu yöndeki çalışmalarımızı açtığımız web sitesi üzerinden isteyen herkes ulaşarak, sorularını önerilerini ve isteklerini oradan iletebilir ve bizimle paylaşabilirler”

Eşine destek vererek şirketin başına geçen ve kendine güvenen kadınlardan sadece bir tanesi olan Hamide Sencar, açtıkları şirket sayesinde gayret ve sabırla başarı merdivenlerini tek tek çıkarak emin adımlarla yolarına devam etmek istediklerini ifade ederek mutluluğunu şu şekilde ifade etti;

“ Eşim 10 yıldır Gemi işinde çalışıyordu. Yılların verdiği tecrübe ve yetenek ile böyle bir yer açarak insanların ihtiyaçlarını karşılamak istedik. Başaracağımıza inanıyorum. Bölgede ve Ünye’de tek olmanın gururu ile bundan sonra işimizin başındayız.

Haber: Gülten KODAL

Ünye Gemi Kumanyacılığı

admin

admin

İlgili Makaleler

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu