GündemSiyasetÜnye

BÖYLE SİYASET YAPILMAZ

Ünye MHP İlçe Başkanı Murtaza Hacıimamoğlu, Ünye Eski Belediye Başkanı Ahmet Arpacıoğlu’nun MHP Genel Başkan Yardımcısı’nın ağzından Ünye’nin il olmasına zarar verebilecek bir açıklama yapmasına çok sert bir dille karşılık verdi.

Ahmet Arpacıoğlu’nun açıklamasını Ünye’ye zarar verdiğini söyleyen Hacıimamoğlu: Siyaset her şeyden önce ahlaki değerler üzerine oturtularak yapılmalı. Siyasetin temelini ahlakımız ve kültürümüz oluşturur. Siyaset yapacak bir kişinin siyaset yaptığı anda söylemlerini ve fiiliyatlarını ahlaki değerlerin süzgecinden geçirmek suretiyle yapması gerekmektedir. Bu bağlamda yerel basında kapı kapı gezip bir koltuk bulamadığı halde en sonunda soluğu İYİ Parti’nin kapısında alan, geçmiş dönem Ünye Belediye Başkanı Ahmet Arpacıoğlu’nun Ünye’mizin il olmasıyla alakalı gerek liderimizin gerekse kıymetli büyüğümüz, abimiz Genel Başkan Yardımcımız İsmail Faruk Aksu hakkında söylemleri ile alakalı yaptığı açıklamalara cevap vermek istiyorum. Biz hiç bir zaman Ünyemizi ve Ünyeli hemşerilerimizi siyasi malzeme haline getirip rant sağlamak peşinde olmadık ve biz her zaman Ünyemizi siyaset üstü mesele olarak gördük ve bundan mütevellit Ünyemizin il olması ile alakalı sizlerde şahit olduğunuz bu sürece Ankara’yı yönetimim ile adeta su yoluna çevirdik. Eğer Tüik verilerinde belirtildiği gibi il olmaya nabzet gösterilen 19 ilçenin arasında yer almak suretiyle İl olacak mücadelesini vermeye çalıştık her zaman. Biz bu mücadeleyi verirken destekte istemedik. Takdir de beklemedik. Fakat hiçbir zaman da ayağımıza kimse dolansın istemdik. Dolayısıyla bu uğurda bir mücadele verilecekse ben ve yol arkadaşlarım ile birlikte her zaman bedel ödemeye her zaman hazırız dedik. Hiçbir zamanda tezvirat yapmadık. Bundan sonraki süreçte de yapılan tezvirata hiç bir suretle Milliyetçi Hareket Partisi Ünye İlçe Teşkilatı müsaade etmeyecektir. Gerek liderimle alakalı gerek büyüğümüz İsmail Faruk Aksu beyefendi ile alakalı yapılacak hiçbir tezvirata sessiz kalmayacağız.

Siyaset ondan duydum o öyle demiş böyle demiş işlerle, söylemlerle yapılacak bir müessese değildir. Siyaset ahlaki değerleri ön görür. Siyaset ahlak temeli üzerine oturtulmakla yapılır. Tezviratla değil, dedikoduyla değil. Yaklaşan yerel seçim sürecinde benim büyüklerim ile alakalı ve Ünyeyi de, değerimizi de siyasi malzeme yapmak suretiyle bir yerlere gelmeye çalışanlara bizler müsaade etmeyeceğimiz gibi emin olun ki Ünyeli hemşerilemizde müsaade etmeyecektir. Tekrar söylüyorum Ünye İl olacaksa biz zaten bunun mücadelesini veriyoruz. Bu ve bunun gibi zihniyet de kim varsa ayağımıza dolanmasın, yolumuzun önünden çekilsin.

 

admin

admin

İlgili Makaleler

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu