GündemAkkuşİlçelerOrduSiyasetUlaşımÜnye

Bu Yol Kaplumbağa Hızında İlerliyor!

Ne umutlarla ihale yapmıştık halbuki Akkuş – Niksar yolunu, seçim yatırımı değil bu yol bizim hakkımız demişti Tokat – Ordu iki komşu il.

Meğer hepsi diğerleri gibi (Ünye adına) boşmuş. Müteahhit Türkiye’nin çeşitli yerlerinde Ulaştırma Bakanlığına iş yapıyor hiçbir sorun yaşamadığı için 4 aydır kendi cebinden bu yolu yapmaya başladı. 3 ayda 33 milyonluk iş yaptı, kestiği fatura 3 milyon, daha o hak edişini bile alamadı, aradan dört ay geçti. Araya tabi ki doğal olarak siyasetin girmesi lazım ancak oda yok. Resim çekinmekten başka bir iş yapılmıyor. Yol çalışmalarını gelip usta başına sor, çalışmalar güzel gidiyor, ekip sahada çalışıyor. Peki patronu da bir ara vekil olarak, başkan olarak. Bizzat işi sahibinden dinle ama nafile. Tamam onları sormuyorsun bari deyin ki çalışmalar eskisi gibi değil, yapabileceğimiz bir yardım var mı deyin oda yok.

Şuan da bu yolda çalışma yüzde 30 civarında, önümüzde ki ay belki de şantiye hep kapanacak. Peki kimin umurunda, hangi vekilin yüreği az da olsa sızlar merak ediyorum. Daha önceki yıllarda bu yol benim namusumdur diyen vekilin mi, Ben Ordu Milletvekiliyim diyenin mi? Veya Ben Ordu Doğumluyum diyen vekilin mi?

Cevaplar basit, Ünye’nin yüksek yerlerde adamı var bu işi halleder, bu güne kadar olduğu gibi.

1 5

İlgili Makaleler

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu