OrduGündemSpor

Büyükşehir Çocukların Hayallerine Kapı Araladı

ORMEK vatandaşların bilgi ve beceri yönünü geliştirmelerine ve ev ekonomilerine katkı sağlamalarına yönelik faaliyetlerini aralıksız sürdürüyor. Toplumun her kesimine yönelik eğitimler veren ORMEK, açtığı kurslarla vatandaşlara meslek ve sanat eğitimi imkânı sunarken spor kurslarıyla da geleceğin sporcularına ev sahipliği yapıyor.

 

Birçok Kursta Geleceğin Sporcuları Yetişiyor

ORMEK koordinesinde Çatalpınar İlçe Halk Eğitim Müdürlüğü ve İlçe Gençlik ve Spor Müdürlüğü iş birliğinde Çatalpınar’da açılan Geleneksel Türk Okçuluğu, Güreş, Bisikletle Oryantiring ve Futbol Kursları geleceğin sporcularını yetiştirmeye devam ediyor.

 

Çatalpınar’dan Türkiye Şampiyonasına

Bu kapsamda Çatalpınar ORMEK’in açtığı spor kurslarından bir tanesi olan Güreş Kursu’na katılan çocuklar Ordu U13 Erkekler Grekoromen ve Serbest Güreş İl Turnuvasında mücadele etti. ORMEK’te aldıkları eğitimlerle mindere çıkan 8 sporcu Serbest Güreşte 3 altın, 3 gümüş ve 1 bronz madalya elde ederek U13 Serbest Grekoromen Güreş Türkiye Şampiyonası’na katılma başarısı gösterdi. ORMEK’te aldıkları eğitimle kendi yaş gruplarında önemli bir başarı elde eden sporcular hayallerine de kapı araladı.

 

ORMEK ile sporla tanışan ve başarılarıyla U13 Serbest Grekoromen Güreş Türkiye Şampiyonası’na katılacak olan 7 sporcu, 11-13 Nisan 2022 tarihleri arasında Afyonkarahisar’da düzenlenecek şampiyonada 81 ilden gelecek rakipleri ile şampiyonluk mücadelesi verecek.

admin

admin

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu