GündemOrdu

Büyükşehir Lösemili Çocukları Unutmadı

Toplumun her kesimine hitap eden sosyal sorumluluk çalışmalarını hayata geçiren, farkındalık uyandıran projelere destek veren Ordu Büyükşehir Belediyesi, 2-8 Kasım Lösemili Çocuklar Haftası kapsamında Samsun Lösev Vakfı İş birliğinde lösemili çocuklar ve ailelerine yönelik organizasyon düzenledi.

Kültür Otağı’nda gerçekleşen programa katılan Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, löseminin tedavisi olan, korkulacak bir hastalık olmadığına dikkat çekti. Başkan Güler, Kültür Otağı başta olmak üzere belediyeye ait tüm tesislerin LÖSEV ailesi, lösemili çocuklar ve ailelerine sonuna kadar açık olduğunu da sözlerine ekledi.

 

“Lösemi Tedavisi Mümkün Bir Hastalık”

Lösemide önemli olan unsurun farkındalık olduğuna dikkat çeken Başkan Güler, tıbbın Türkiye’de çok ilerlediğini ve löseminin artık korkulacak bir hastalık olmadığını söyledi.

Başkan Güler sözlerine şöyle devam etti:

“Bu hastalık hepimiz için. Hasta oldum diye üzülmeyin. Mühim olan bunun farkında olmak. Tabi LÖSEV gibi kıymetli bir vakıf da var. Onun da yaş gününü kutluyorum. Ordu olarak büyük bir aileyiz. Sizler de bu ailenin parçasısınız. Gönül ne kahve ister ne kahvehane gönül sohbet ister kahve bahane dedik ve bu akşam çorbalarımızı sizlerle içmek istedik. Önemli olan gönüllerin bir olması. Dediğim gibi bu hastalıktan korkmayın tıp artık çok ilerledi. İmkanlarımız gayet iyi ve devletimiz çok güçlü. Çok güzel tesislerimiz, hastanelerimiz, doktorlarımız var. Tedavisi mümkün bir hastalık. Bizim de yarın ne olacağımız belli değil. Bu tesis de sizin ne zaman isterseniz kullanabilirsiniz. Sadece burası değil belediyeye ait tüm tesislerin kapısı sizlere sonuna kadar açık.”

 

“Lösev 25 Yaşında”

LÖSEVSamsun Şubesinde Sosyal Hizmet Yönetmeni olarak görev yapan Aslı Akyol da ise LÖSEV ailesi olarak bugün 90 bin hastaya yardım eden bir vakıf olduklarına dikkat çekti.

 

Akyol sözlerini şöyle sürdürdü:

“Bu anlamlı günde bir arada olmaktan çok mutluyuz. 24 yılı geride bıraktık ve bugün 25. yaşımızı sizlerle kutluyoruz. Bir masa ve sandalye ile çıktığımız bu yolda şimdi 90 bin hastamıza yardımlarımızı ileten bir vakıfız. Çok büyük şeyler başardık. Löseminin tedavi oranını yükselttik LÖSANTE Hastanesi olarak çocuklarımızın hayatını kurtardık ve onlara hayat verdik. Çocuklarımıza Ankara’da ücretsiz kolej imkânı sunduk. İnşallah bunu şubelerimizin olduğu her yerde gerçekleştirmek istiyoruz. Türkiye genelinde 6 milyon gönüllüye ulaştık.

 

Program kapsamında çocuklara Ordu Büyükşehir Belediyesi olarak boyama kitabı ve boya kalemleri hediye edildi.Yemek Organizasyonu, Çocuklara Yüz Boyama, Pasta Kesimi yapılan etkinlik kapsamında bir araya gelen lösemili çocuklar ve aileleri Kent Orkestrası Konseriyle de keyifli bir akşam yaşadı.

admin

admin

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu