Alp TvÇevreGündemOrdu Büyükşehir BelediyesiYaşam

BÜYÜKŞEHİR’İN SERALARI MİNİK ÖĞRENCİLERE AÇILDI

Ordu’da 11 okul bahçesine kurduğu seralarla öğrencilerin tarımla iç içe olmasını hedefleyen Büyükşehir Belediyesi, kendi bünyesindeki seraları da öğrencilerin ziyaretine açtı. Altınordu ilçesinde faaliyet gösteren Yalçın Çelebi Anaokulu ve Özel Namık Altaş Koleji okul öncesi öğrencileri, Büyükşehir Belediyesi’nin örnek seralarını gezdi.

 

Ulaşım, altyapı, turizm, spor, üstyapı ve sağlık alanında birçok yatırımı hayata geçiren Ordu Büyükşehir Belediyesi, uygulamaya koyduğu tarım projeleriyle de dikkat çekiyor.

 

Büyükşehir Belediyesi, ‘Örtü Altı Sebzeciliğinin Gelişmesi, Atıl Tarım Arazilerinin Değerlendirilmesi, kışlık ve yazlık sebze fidesi ve meyve fidanı dağıtımı gibi üreticilere gelir getirici projelerin ardından, çocukların ve gençlerin üretime olan ilgisini artırmak için de çalışmalarını sürdürüyor.

 

“Öğrenciler Toprakla Buluşuyor Projesi” kapsamında, Altınordu, Fatsa, Gülyalı ve Ünye ilçelerinde anaokulu, ilkokul ve lise düzeyindeki toplam 11 okul bahçesine 50 m2 üretim alanına sahip seralar kuran Büyükşehir Belediyesi, kendi bünyesinde yer alan seraları da öğrencilerin ziyaretine açtı.

 

Yalçın Çelebi Anaokulu ve Özel Namık Altaş Koleji Okul Öncesi öğrencileri, Büyükşehir Belediyesi’ne ait Turnasuyu mahallesinde bulunan, tropik meyveler ve kışlık sebzelerle ilgili deneme çalışmaları yapılan 2 adet 500 metrekare tam iklimlendirmeli serayı ziyaret etti. Öğrencilere tropik meyve yetiştiriciliği ve sebze yetiştiriciliği hakkında bilgilendirme yapıldı. Ayrıca ata tohumlarımızın önemi anlatılarak, ata tohumu ekimi ile ilgili uygulama yaptırıldı.

admin

admin

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu