Alp TvÇevreEğitimGündemİlçelerİllerOrduÜnyeYaşam

Çevre Haftasına Farkındalık

 

Tema Vakfı Ünye Temsilciliği tarafından doğanın korunması ve yeşil alanlara dikkat çekilmesi amacıyla yürüyüş gerçekleştirildi.

Yüzüncü Yıl mevkisinden Cumhuriyet Meydanına kadar yapılan yürüyüşte genç temalılar sloganlarla doğanın korunması çağrısında bulundu.

 

Tan, “ Doğal Zenginliklerimizi Koruyabiliriz”

Yürüyüş öncesi konuşan Tema Vakfı Ünye Temsilcisi Aynur Zeren Tan,” Çevre Haftası 5-11 Haziran nedeniyle Tema Vakfı olarak yaptığımız çevre yürüyüşümüze hoş geldiniz. Tema Vakfı, Türkiye erozyonla mücadele ve ağaçlandırma vakfıdır. Türkiye’nin kamu yararına ilk ve tek vakfıdır. 1982 yılında kuruldu. 1992 yılından itibaren Ünye’de Hatice Ayfer Güven öğretmenimizle birlikte aracılığıyla faaliyet gösterdi. 2006 yılından itibaren bende ilçe sorumlusuyum. Ve böyle bir kurumda çalışmaktan çok mutluyum. İklim değişikliği insanoğlunun doğaya verdiği zararlar sonrası başlayan doğal afetleri hepimiz biliyoruz. Örneğin doğal zenginliklerimizi koruyabiliriz. Ünye şehir içinde kumsalı olan ender kentlerden birisidir. Kumsalımızda çimenler var. Çok az dünyada rastlanıyor” diye söyledi.

 

Erken Teşhis Hayat Kurtarır

Prof. Dr. Necmettin Polvan Ortaokulu İngilizce öğretmeni Hacer Arıkan ise, “Bu projenin toplum bilinçlenmesini sağlıyoruz. Suyun günden güne tükenmekte olduğunu 7’den 70’e herkes suyun yenilenebilir olduğu biliyorlar ama çevrenin kirlenmesi sonucu içilebilir su tükeniyor. Erken teşhis hayat kurtarır projesinde yola çıkarak tema vakfı birlikte toplandık. Doğanın korunması ve suyun muhafaza edilmesi adına bu etkinliği gerçekleştirdik. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

 

Yapılan konuşmalar sonrası gerçekleşen yürüyüş Cumhuriyet Meydanında son buldu.

Haber: Tuğçe Kaymak

 

admin

admin

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu