GündemSiyaset

CHP Ordu: “Halkı Yalnız Bırakmayacağız!”

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Ordu İl Başkanı Atila Şahin, elektrik ve doğalgaza gelen ani fahiş zamlarla ilgili eleştiride bulundu. İktidarın ülke yönetme konusunda basiretsiz adımlar attığını belirten Başkan Şahin:”Bu bataktan kurtulmanın tek yolu Sayın Kılıçdaroğlu’nun açıkladığı Karakış fonu.”dedi.

1 Eylül itibarıyla elektrik ve doğalgaza peş peşe fahiş zamlar geldi. BOTAŞ’tan yapılan açıklamaya göre; elektrik üretimi için kullanılan doğalgazın satış fiyatına yüzde 49,5 sanayide kullanılan doğalgazın satış fiyatına yüzde 50,8 ve konutlarda kullanılan doğalgazın satış fiyatına yüzde 20,4 zam yapıldı. Bunun yanı sıra elektriği de yüzde 20 oranında zam geldi. Vatandaşın artık faturalarını ödeyemediğini ve tek çarenin CHP’nin açıkladığı karakış fonu olduğunu ifade eden Başkan Şahin:” İktidar resmen halkı parasal anlamda kullanıyor. Halkın parası olmadığını bile bile hiç hicap duymadan zam üstene zam yapıyor. Seçimlere oynuyor. Seçimlere kadar zammı yapıyor, seçimlere yakın indirim yaparak halkın oyunu kazanmaya çalışıyor. Bir gecede hiç olmadık zamla kapımızı çalıyor. Yüzde 50’ye yakın zammı açıklarken hiç halkı düşünmüyor. Halktan kopuk yaşıyor. Sokağa inemiyor. Esnafın, sanayicinin halini görmüyor hatta kasten görmek istemiyor.


“Halkı Asla Yalnız Bırakmayacağız”

Biz bunları çok iyi biliyoruz. Bırakın halkı görmesinler biz görüyoruz. Ve CHP’li belediyelere karakış fonuyla geliyoruz. Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu, kış ayları öncesinde, siyasi iktidara, ihtiyaç sahibi vatandaşlarımız için Kara Kış Fonu kurulması çağrısında bulundu. Ancak vatandaşın değil küçük bir azınlık çıkarlarına hizmet eden iktidar, bu öneriyi dikkate almadı. Cumhuriyet Halk Partisi ise vatandaşlarımızı yalnız bırakmadı.  Kara Kış Fonu belediyelerimizde hayata geçirildi. Bu kapsamda, 3 Kasım 2021 tarihinden bu yana; 187 bin 320 aileye nakdi yardım, 780 bin 154 aileye gıda yardımı, 767 bin 240 aileye ısınma yardımı, 475 bin 900 öğrenciye eğitim ve kırtasiye yardımı, 554 bin 410 kişiye ulaşım yardımında bulunuldu. Vatandaşlarımızın şunu bilmelidir: Onlar zam yapar, biz destek oluruz, farkımız budur. Vatandaşın gerçek gündemi derin yoksulluktur ve bizim belediyelerimiz bu zor günlerde halkımızı asla yalnız bırakmayacaktır” şeklinde konuştu.

admin

admin

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu