GündemOrdu Büyükşehir BelediyesiSiyaset

CHP’den Alp Medya’ya “Gazeteciler Günü” Ziyareti

Cumhuriyet Halk Partisi Ünye İlçe Başkanlığı Yönetimi, 10 Ocak Gazeteciler Günü dolaysıyla Alp Medya Ajans’a tebrik ziyaretinde bulundu. Ajans Yönetim Kurulu Başkanı Hamza Alp, Sorumlu Yazı İşleri Müdürü Talip Kocakoç ve basın mensupları tarafından karşılanan CHP heyeti, gazetecilerle medya üzerine sohbet ettiler. Gazetecilerle siyasetçiler olmazsa olmaz olan Ünye yereli ve siyasi tutum ve medyanın yaklaşımı üzerine bir süre sohbet ettiler.

 

Atay: “Gazeteciler 7/24 Sesimiz, Kulağımız!”

CHP Ünye İlçe Kadın Kolları Başkanı Ayşe Atay ve yönetim kurulu üyeleri, medya kurumlarının tarafsız ve doğru bilgiyi sunarak bu memlekete fayda sağlayabileceklerini ifade etti. Başkan Atay, “Aslında her gün gazetecilerin günü, gazeteciler tarih yazıyor. ” diyerek gecesini gündüzünü sahada, matbaada ve ofiste mesaiye harcayan gazetecileri tebrik etti. Özellikle gündüz kuşağı magazin vb programların artık çığırından çıktığı ve medya etiğine, Türk kültürüne uymadıklarına dikkat çektiler. Yereldeki yatırımlara ilişkin meseleleri de konu edinen CHP heyeti, Ünye’nin Ordu Büyükşehir’den gereken yatırımı alamadıklarını ve adeta üvey evlat noktasında kaldığını söyledi. Yine bu konuyu medya aracılığı ile dile getirmenin önemine dikkat çeken Cumhuriyet Halk Partililer özellikle sanayi ve tarım alanında üretimin gerekliliğine vurgu yaptılar.

 

Gazeteci Hamza Alp: “Muhalefet Çalışacak ki Gazeteciler Haber Üretecek”

Misafirleri ile özellikle yereldeki siyasi havayı değerlendiren Alp Medya Ajans Yönetim Kurulu Başkanı Hamza Alp, gelişen teknolojik imkanların gazetecileri de biraz tembelliğe alıştırdığını, çoğu basın yayın organlarının artık kopyala yapıştır mantığı ile hareket ettiğini ifade etti. Yerelde haber üretmenin zorluğuna da dikkat çeken Gazeteci Hamza Alp, iktidar kanadının hazır gelen haberlerinin yanı sıra muhalefetin de çalışmalarının basın ile paylaşılması gerektiğine işaret etti. Alp, muhalefetin özelikle yatırım ve hizmetler noktasında takip eden bir konumda olması gerektiğini söylerken bu vesile ile gazetecilerin de üretken olabileceğini söyledi.

Misafirler ve gazeteciler günün anlamına özel fotoğraf karesi ile ziyareti sonlandırdılar.

admin

admin

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu